Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Školní rok 2012 zahájí Sto zvířat koncertem

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

28. 8. 2011

Foto: Kapela Sto zvířatKapela Sto zvířat se chystá na další nespoutanou párty. Uzdu svému temperamentu upustí 1. září na Střeleckém ostrově v Praze. Zahájí tak nový školní rok tím nejlepším způsobem – dobrou náladou, zpěvem a tancem.

Sto zvířat se chystají na Střelecký ostrov, Foto: Martin Chochola, Topzine.cz

Sto Zvířat se dali dohromady již v roce 1990. Za uplynulé roky si dokázali vytvořit vskutku pevnou základnu fanoušků, vydali deset alb, stali se stálicemi mnohých letních festivalů. Jejich skáčko zanechává v posluchačích stejně silné známky jako naléhavá zpráva vytesaná do kamene.

Zvířata se díky usilovné práci a odhodlání stali jakousi základnou českého skáčka, jejich hudba inspirovala řadu mladších kapel a pomohla jim najít správnou cestu, na jejímž konci se nacházel hudební žánr charakterizovaný pohodou, uvolněností a rebelií. Kapela se proslavila nejen množstvím nesmrtelných hitů, ale také originálními koncerty, ve kterých nechybí vtipné slovo a jistá dávka svéráznosti. Kromě toho se na jevišti čas od času objevuje mezi Zvířaty také velký plyšový čáp.

Čtěte také: Sázavafest 2011: Wohnout, Sto zvířat nebo Ivan Hlas zahráli první den zdarma

Loni se tato ikona ska hudby dočkala dvacátého výročí své existence, které v březnu oslavila vydáním a pokřtěním desky s názvem Sto dvacet! Nyní chystá další show, jež bude mimo jiné oslavovat školu.

Vystoupením, které vypukne 1. září v půl osmé večer na pražském Střeleckém ostrově, zahájí kapela svou jednadvacátou koncertní sezónu. Zvířata slibují průřez celou jejich tvorbou. Zazní nejoblíbenější hity, ale také úplné novinky z dalšího chystaného alba. Přijďte také na akci Ty vole, škola začíná! a oslavte tak začátek nového školního roku a jednadvacáté Zvířecí sezóny v duchu nespoutané radosti a jedinečného prožitku ze skáčkových rytmů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Školní rok 2012 zahájí Sto zvířat koncertem