Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sto Zvířat pokřtili své nové album. Palác Akropolis se otřásal v základech

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

28. 3. 2011

FOTO: Sto zvířat - Jan KalinaPraha zažila v neděli 27. března neuvěřitelnou show. Sto zvířat zde pokřtili své album Sto Dvacet vážně ve velkém stylu. Tanec, zpěv, potlesk, úsměvy, euforie – to vše čekalo na příznivce ska za dveřmi Paláce Akropolis.

FOTO: Sto zvířat - Jan Kalina

Sto zvířat - Jan Kalina, Foto: Tomáš Klima

Deska Sto Dvacet je živým záznamem loňského pražského koncertu v Incheba Aréně. Právě tento koncert završil turné, které Sto Zvířat pořádali na oslavu svých dvacátých narozenin. Byl natolik vydařený, že se Zvířata rozhodli hodit ho na album.

Půlhodinové čekání na pódium plné zvěře se vskutku vyplatilo. Diváci již netrpělivě postávali a popíjeli. Poté se ale objevil Jan Kalina, stoupl si k mikrofonu a ohlásil, že celá akce bude končit ve 22 hodin (kvůli nočnímu klidu) a že večírek bude pokračovat u něj doma, protože celý den vysával. Příchozím se okamžitě rozjasnily tváře, nastartovala se jejich ska-duše a party začala.

Koncert odpíchla Nejkratší cesta. Následovaly největší a nejoblíbenější hity, z nichž většina je právě na novém albu. Alice se dala na pití, Poprvé, Případ domácího štěstí, Havran, Novgorod a mnoho dalších. Samozřejmě nesměla chybět ani Dáma s čápem. Na pódiu se objevila skutečná dáma Jana Jelínková a představila svého plyšového čápa, se kterým by ráda strávila svůj život. Zazněl také Skandál v podání úžasného Petra Hostinského (klávesy).

Sto Zvířat – Podpaží

Křest proběhl jak jinak než ve velkém. Kromě samotných Zvířat křtilo dvanáct kmotrů. Každý z nich byl členem jejich týmu, nebo se jakýmkoli způsobem podílel na zvířecí dvacetileté existenci kapely. Posluchači si vyslechli spoustu přání a vtipných poznámek. Ani samotný akt křtu neproběhl tradičně – žádný šampus, žádné opravdové album, ale tmavý neurčitý nápoj v kelímkách s brčky (jimiž kmotři doslova prskali tekutinu na album) a velká maketa, která připomínala spíše elpíčko.

FOTO: Křest alba Sto Dvacet

Křest alba Sto Dvacet, Foto: Tomáš Klima

Sto zvířat předvedli neskutečně energické a pozitivní vystoupení. Kromě vynikajících výkonů Jany Jelínkové a Jana Kaliny mě nadchl trumpetista Pavel Herzog. Pokaždé, když se objevil na pódiu, jeho charisma zářilo jako hvězda na zatažené obloze. Pavlův výkon byl úžasný. Na pódiu si to dával snad ze všech nejvíce. Jeho sóla byla skvělá – velmi náročná, ale zahraná s lehkostí. Trumpeta jako by hrála sama a on jí jen pomohl na jeviště.

Nový klip ke Škole

Publikum se nenudilo ani vteřinku. Neumírající skladby střídal Jan se svými vtipnými hláškami. Bravurně vytvořil nespočet oslích můstků, několikrát za večer se dojetím rozplakal a předvedl společně s Janou své taneční kreace.

V závěru zazněly patrně největší hity: Nikdy nic nebylo, Škola, Romeo a Julieta nebo Podpaží. Ke skladbě Škola kapela dokonce představila svůj nový klip. Samozřejmě velmi povedený a humorný. Sto zvířat nezapomněli ani na lásku a dávali jeden návod za druhým, jak obstát v této zapeklité nástraze života. Křest se vážně vydařil. Lidé i Zvířata se bavili, vytancovalo se nespočet kalorií, vypila se spousta piva, nafotily se tisíce fotografií – zkrátka v Paláci Akropolis to hýřilo hormony štěstí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sto Zvířat pokřtili své nové album. Palác Akropolis se otřásal v základech