Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Simona Babčáková se po mateřské vrací do Hello, Dolly!

David Mičke

David Mičke

24. 8. 2011

Simona Babčáková (Hello Dolly)Do úspěšného muzikálu Hello, Dolly! se po mateřské dovolené vrací herečka Simona Babčáková, barmanka Simona ze seriálu Comeback. V inscenaci účinkuje v roli Ireny Molloyové.

FOTO: Simona Babčáková

Simona Babčáková na scéně Zdroj: dejvickedivadlo.cz

Hello Dolly! se v roli Ireny Molloyové střídá s Monikou A. Fingerovou. Dvojnásobná maminka Simona Babčáková se po mateřské dovolené v muzikálu poprvé představila v pondělí 22. srpna v Divadle Hybernia.

„Na Hello, Dolly! se těším! Vracím se po roce a tak jsem se byla podívat, abych si to připomněla. Představení se mi líbilo, ale prostor v Hybernii je nový a záludný a já mám lehkou obavu, zdali trefím na jeviště včas,“ říká s úsměvem Babčáková.

Přečtete si více: Léto hereckých osobností 2011 vládne nejen Vyšehradu

Simona Babčáková je na české divadelní scéně prověřenou stálicí. Vystudovala Zlínskou školu umění a studovala improvizaci u Jaroslava Duška.

Prošla scénami, mezi něž patří Divadlo v Dlouhé nebo hradecké Klicperovo divadlo, kde získala nominaci na cenu Alfréda Radoka za talent a herečku roku. Od roku 2002 patří k souboru Dejvického divadla. Z televize je známá z filmu Jana Hřebejka U mě dobrý nebo jako hospodská Simona ze sitcomu Comeback.

FOTO: David Novotný a Simona Babčáková

Simona Babčáková s kolegou Davidem Novotným z Dejvického divadla Zdroj: babcakova.cz

Hello, Dolly! nedávno oslavil 50. reprízu. Jeho děj se točí okolo dohazovačky Dolly Leviové (Ivana Chýlková), která svého zákazníka, cynického starého mládence, změní v elegantního pána plného elánu. Muzikál režíroval Ondřej Sokol, ten sympaťák z pořadu Partička, hudbu složil Kryštof Marek a otextoval Eduard Krečmar.

Poslední novinkou muzikálu jsou anglické titulky. „S letní sezonou a přílivem turistů jsme se rozhodli přidat titulky, aby mohli naši produkci navštívit i zahraniční turisté,“ vysvětluje Tomáš Přenosil, mluvčí Studia DVA, a dodává: „Nabídka přes léto je pro ně velmi slabá.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Simona Babčáková se po mateřské vrací do Hello, Dolly!