×
TOPZINE.cz

Simona Babčáková se po mateřské vrací do Hello, Dolly!

Simona Babčáková (Hello Dolly)Do úspěšného muzikálu Hello, Dolly! se po mateřské dovolené vrací herečka Simona Babčáková, barmanka Simona ze seriálu Comeback. V inscenaci účinkuje v roli Ireny Molloyové.

FOTO: Simona Babčáková
Simona Babčáková na scéně Zdroj: dejvickedivadlo.cz

Hello Dolly! se v roli Ireny Molloyové střídá s Monikou A. Fingerovou. Dvojnásobná maminka Simona Babčáková se po mateřské dovolené v muzikálu poprvé představila v pondělí 22. srpna v Divadle Hybernia.

„Na Hello, Dolly! se těším! Vracím se po roce a tak jsem se byla podívat, abych si to připomněla. Představení se mi líbilo, ale prostor v Hybernii je nový a záludný a já mám lehkou obavu, zdali trefím na jeviště včas,“ říká s úsměvem Babčáková.

Přečtete si více: Léto hereckých osobností 2011 vládne nejen Vyšehradu

Simona Babčáková je na české divadelní scéně prověřenou stálicí. Vystudovala Zlínskou školu umění a studovala improvizaci u Jaroslava Duška.

Prošla scénami, mezi něž patří Divadlo v Dlouhé nebo hradecké Klicperovo divadlo, kde získala nominaci na cenu Alfréda Radoka za talent a herečku roku. Od roku 2002 patří k souboru Dejvického divadla. Z televize je známá z filmu Jana Hřebejka U mě dobrý nebo jako hospodská Simona ze sitcomu Comeback.

FOTO: David Novotný a Simona Babčáková
Simona Babčáková s kolegou Davidem Novotným z Dejvického divadla Zdroj: babcakova.cz

Hello, Dolly! nedávno oslavil 50. reprízu. Jeho děj se točí okolo dohazovačky Dolly Leviové (Ivana Chýlková), která svého zákazníka, cynického starého mládence, změní v elegantního pána plného elánu. Muzikál režíroval Ondřej Sokol, ten sympaťák z pořadu Partička, hudbu složil Kryštof Marek a otextoval Eduard Krečmar.

Poslední novinkou muzikálu jsou anglické titulky. „S letní sezonou a přílivem turistů jsme se rozhodli přidat titulky, aby mohli naši produkci navštívit i zahraniční turisté,“ vysvětluje Tomáš Přenosil, mluvčí Studia DVA, a dodává: „Nabídka přes léto je pro ně velmi slabá.“Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..