Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Simon Sidi: Pódiový revolucionář za dobrodružstvím v České republice

Redakce

Redakce

12. 10. 2010

Pracoval pro nekorunovanou královnu koncertů P!nk, britskou legendární kapelu Depeche Mode a pět let tvořil základní kostru nejúspěšnější americké show American Idol. Od letošního léta pracuje s tuzemskou kapelou Chinaski. Britská špička pódiového designu bere českou misi jako dobrodružství. Není to však mission impossible?

Britská producentská špička Simon Sidi, Zdroj: Archiv

Simon Sidi je bez nejmenších pochybností velrybou v kaluži pódiového hudebního světa. Rodák z Velké Británie, který žije v ohnisku světového zábavního průmyslu Los Angeles, je ženatý, má tři děti a od letošního pozdního léta působí také v České republice jako hlavní hybný motor přední české kapely Chinaski.

P!nk, nebo Chinaski? V tom rozdíl není

Českou misi vzal jako dobrodružství a jako urážku to rozhodně nemyslel. Simonova slova jsou totiž v jeho oboru svatá. Jeho specialitou je tvorba vizuální kostry pěveckých show, a že je v tom opravdu třída, nasvědčuje i jeho napráskaný životopis, který by snad oslnil i slepou Esmeraldu. Za svou bohatou kariéru má na kontě koncerty skupiny Depeche Mode, zpěvaček P!nk, Annie Lennox nebo Tori Amos. Pod jeho taktovkou se také diktovalo tempo americké soutěže American Idol, která každý rok vychrlí alespoň jednoho mainstreamového zpěváka.

Od letošního roku se mezi tato blyštivá jména koncertního světa přidá i pražská kapela Chinaski, která je už 10 let stálicí české rádiové scény. Dá se říct, že spojení Sidiho s Chinaski, kteří se s novou deskou chystají začít novou éru své existence, bylo láskou na první pohled. Poprvé je totiž viděl vystupovat v malém losangelském baru při jejich americkém turné.

Připravil jsem famózní vystoupení skvělé kapely“

Slovo dalo slovo a jsou tu Chinaski s čerstvou energií a podzimním turné, které začalo minulý týden v Liberci. A Sidi slibuje, že do Česka přinese čerstvý vítr, něco, co tu chybělo. A my jen můžeme doufat, že si v ustálených českých vodách vybere dalšího interpreta a začne pódiovou revoluci ve střední Evropě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Simon Sidi: Pódiový revolucionář za dobrodružstvím v České republice