Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Silvestr 2011 v Paříži. Navštivte město, kde se plní novoroční přání

Redakce

Redakce

27. 12. 2011

FOTO: Ohňostroj na Eiffelovce

Paříž je jedním z nejoblíbenějších měst a na Champs-Élysées oslavují Nový rok nejen Pařížané, ale i turisté z celého světa. Buďte i vy součástí magické Paříže na Silvestra.

FOTO: Ohňostroj na Eiffelovce

Novoroční ohňostroj vynikne nejlépe v pozadí Eiffelovy věže, Zdroj: youtube.com

Silvestr v Paříži, to je zážitek, který si nemůžete nechat ujít. Stejně jako tisíce lidí, kteří se každoročně sejdou podél bulváru Champs-Élysées, aby si užili karnevalovou atmosféru v pravém galském stylu, s hudbou, ohňostroji a pouliční zábavou v oslňujícím osvětlení.

Champs-Élysées je místo, kam vyrazit, pokud chcete být v centru zábavy. Z mnoha míst na Champs-Élysées můžete získat dobrý výhled na Eiffelovu věž, která exploduje v šumivém tanci světla s úderem půlnoci.

The YouTube ID of kH5ZfZIIzeg&feature=relmfu is invalid.

Eiffelova věž, ze které se odpalují nádherné ohňostroje, je symbolem oslav Nového roku v Paříži a nejznámější pařížskou dominantou. Prostor v jejím okolí se stává místem veselí a bouřlivých oslav příchodu nového roku.

Klidnějším místem pro oslavy je prostor před katedrálou Sacre Coeur. Nabízí nádherný výhled na celé panorama Paříže a oslavy na Montmartre jsou uvolněnější než na Champs-Élysées. Existuje zde spousta barů, kabaretů a klubů, jejichž návštěva patří k silvestrovským tradicím. Klasikou je návštěva Moulin Rouge.

Chystáte se do Paříže jen na skok? Podívejte se, co lze stihnout za 24 hodin

Paříž je jedním z nejzajímavějších a nejbarvitějších míst na oslavu Silvestra, ať už dáváte přednost klubům, prvotřídním restauracím nebo jednoduše chcete sklenku šampaňského sdílet s malou skupinkou přátel.

FOTO: Ohňostroj na pozadí Eiffelovky.

Silvestrovské oslavy v Paříži, Zdroj: wikimedia.org

Přípitek šampaňským či bílým šumivým vínem je neodmyslitenou tradicí, ale oblíbené je i vin chaud (svařené víno) a jablečný mošt. K nim tradičně patří papillottes, čokoláda nebo jiné sladkosti, které si můžete koupit v Paříži v každé cukrárně i supermarketu.

Silvestrovským večerem však oslavy nekončí. V Paříži, stejně jako ve zbytku Francie, začíná Nový rok 1. ledna a končí 1. února. Francouzi si přejí navzájem veselé Bonne Année a vyměňují si bises – malá políbení na obě tváře. Proto nebuďte překvapeni, pokud uslyšíte přání do nového roku po celý  leden – a nebojte se je vrátit!

Bonne Année!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Silvestr 2011 v Paříži. Navštivte město, kde se plní novoroční přání