×
TOPZINE.cz

Sheldon a jeho matka paní Levinová: Naďa Konvalinková hraje v Řeznické

FOTO: Sheldon a jeho matka paní Levinová - Divadlo v Řeznické
Matka a syn mohou vypadat i takto. Zdroj: Divadlo v Řeznické

Novinka Divadla v Řeznické má název Sheldon a jeho matka paní Levinová. Diváci spatří komedii v české premiéře ve středu 2. května.

[album:

Mladý básník Sheldon (Jan Zadražil) píše své panovačné matce (Naďa Konvalinková). Americká komedie z manželského pera Sama Bobricka a Julie Steinové vychází ze vzájemné korespondence dvou lidí z odlišného světa.

Sam Bobrick: „Většina mých her jsou komedie. Nic pro mě není větším zadostiučiněním, než když sedím v hledišti a slyším smích diváků.“

Jednatřicetiletý Sheldon utekl od despotické matky. Zničila mu manželství a zruinovala celý život. Sheldonova matka v něm zase vidí nevděčného syna.

Matka a syn mohou vypadat i takto Zdroj: Divadlo v Řeznické

Jediný kontakt, který spolu udržují, je pomocí dopisů. Oba se snaží ujasnit si komplikovaný vztah. Ten naplňuje nejen spojení matka-syn, ale především pocity lásky a nenávisti. Během Sheldonových dobrodružných cest po Tibetu nebo Arizoně je od matky tisíce mil daleko. Bude to ale stačit?

„Milá matko! Rudé jsou růže, co rostou do nebe, dělá se mi nanic, když vzpomenu si na Tebe. Líbá Sheldon.“

Hra vychází z knižní předlohy Sheldon & Mrs. Levine a byla uvedena na Broadwayi na začátku roku 2011. V českém podání ji zrežíruje Viktor Polesný. Diváci ho mohou znát díky filmu Milenci a vrazi, seriálu Nemocnice na kraji města – nové osudy nebo jako režiséra inscenace Kudykam.

Sheldon a jeho matka paní Levinová

Divadlo v Řeznické

Autoři: Sam Bobrick a Julie Steinová

Režie: Viktor Polesný

Hrají: Naďa Konvalinková a Jan Zadražil

Premiéra: středa 2. květnaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..