Menu
TOPZINE.cz
Historie módy

Sex symbol Marilyn Monroe nás inspiruje dodnes. A nejen ona

Redakce

Redakce

22. 4. 2011

FOTO: Marilyn MonroeMódní ikona Audrey Hepburn, sex symbol 50. let Marilyn Monroe i nezapomenutelná Kleopatra Elizabeth Taylor. Tyhle krásky se do historie zapsaly nejen díky hereckému talentu. Měly styl a staly se z nich ikony, které nás budou inspirovat snad navždy.

FOTO: Audrey Hepburn

Audrey Hepburn, Zdroj: youtube.com

Mezi největší ikony nejen filmového plátna bezesporu patří Audrey Hepburn. Během svého života toho dokázala opravdu hodně. Natočila desítky úspěšných filmů, mezi nejslavnější z nich patří Snídaně u Tiffanyho či Prázdniny v Římě. Zejména tyto snímky jí pomohly k ceně Emmy, Oscar, Grammy, Tonny, Zlatý glóbus i BAFTA.

Přestože život neměla nijak jednoduchý, zůstala sama sebou a na svět se dívala s nadhledem. Dlouho nemohla najít toho pravého a kvůli zdravotním problémům několikrát potratila. Své největší lásky v životě potkala dvě. Byla ženou Mela Ferrera, se kterým se objevila ve filmu Vojna a mír a který je zároveň otcem jejího syna Seana. Jejím druhým manželem se stal psychiatr Andrea Dotti, se kterým vydržela až do roku 1982. Spolu vychovali syna Luca. Ke konci svého života se Audrey věnovala především charitě a dobrovolnické činnosti. Zemřela ve Švýcarsku na rakovinu.

Audrey Hepburn měla jedinečný styl, který se stal nadčasovou záležitostí. Dodnes se pravidelně objevuje na stránkách módních časopisů. Proslavila především minimalismus, boty na klínu a balerínky. Patřila mezi obdivovatelky černo-bílé kombinace a řídila se rčením, že v jednoduchosti je krása. Za svůj vzor ji stále považují řady žen. Jednou z nich je i postava Blair ze seriálu Gossip Girl.

Marilyn Monroe

Marilyn byla sex symbol 50. let. V životě mohla dělat téměř cokoliv, nejvíce ze všeho ji ale přitahovala kariéra herečky. Její začátky nebyly nijak růžové, dříve ještě jako brunetka obcházela castingy a pod různými jmény zkoušela prorazit. Nakonec to nebyl její herecký talent, který ji proslavil, ale její postava. Zlom v kariéře nastal, když nafotila lechtivé fotografie zahalená jen do vůně Chanel No. 5. Marilyn později vzpomínala, že práce herečky pro ni byla stále prioritou, ale měla hlad a potřebovala peníze. Proto prý na nabídku focení kývla.

FOTO: Marilyn Monroe

Marilyn Monroe uměla nosit ženské křivky

Tato půvabná herečka natočila na tři desítky filmů. Některé se proslavily jen proto, že v nich účinkuje Marilyn. Zajímavostí je, že herečka nikdy nepoznala svého biologického otce a svou matku také nepřijímala. Hradila za ni sice veškeré zdravotní náklady, navštěvovala ji po celý život, ale přesto o ní mluvila jako o té paní s červenými vlasy.

Styl této krásky byl zajímavý především v oblibě kožešiny. Marilyn ráda nosila zejména bílé kožichy, které se daly sjednotit se všemi druhy šatů. Připadala si v nich ještě víc půvabná. Ráda upoutávala pozornost na svůj velice štíhlý pas a mezi její oblíbené barvy patřila béžová, bílá, krémová, černá a samozřejmě červená. Bez rudé rtěnky si ji těžko umíme představit.

Elizabeth Taylor

Mezi hollywoodské krásky patří i Liz Taylor. Překvapením pro vás může být, že Elizabeth byla původně vývojářka parfémů a vůní. Proslavila se ale jako herečka a filmy, které ji dostaly na výsluní, byly především Kleopatra a Zkrocení zlé ženy natočený podle stejnojmenné knihy Williama Shakespeara. Vystupovala také v divadelních hrách, které poté musela kvůli svému mateřství a zdravotním problémům odsunout stranou. Jako typická hollywoodská kráska neměla štěstí v lásce. Elizabeth ale neztrácela naději a pravou lásku hledala celý život. Měla sedm nevydařených manželství.

FOTO: Elizabeth Taylor

Okatá Elizabeth Taylor

Oproti předchozím kráskám Hollywoodu není spojitost s módou u Elizabeth tak patrná. Přesto patří mezi ikony a je považována za ideál krásy. Proč? Liz měla hluboké modré oči, od narození zvýrazněné řasami ve dvou řadách. Pohled těchto očí uchvátil každého, kdo jen prošel kolem. Jakoby její oči nestačily, pozornost k Liz upoutávalo i její husté přirozené obočí a extrémně hubený pas. Léta měla v pase pouhých 48 centimetrů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sex symbol Marilyn Monroe nás inspiruje dodnes. A nejen ona