Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Sex může zpomalit stárnutí. Avšak za jakého předpokladu?

Redakce

Redakce

20. 12. 2017

Není překvapivou zprávou, že sex má mnoho benefitů. Nicméně na základě nové studie je zřejmé, že pravidelný sex má často pozitivní vliv a dokáže působit preventivně před stárnutím.

Kalifornská univerzita v San Francisku, která provedla studii, monitorovala po dobu jednoho týdne sexuální aktivitu 129 matek, které jsou v partnerském vztahu. Verdikt výzkumníků zní, že kdo měl alespoň jednou sex v průběhu týdne, disponoval vyšším množstvím chromozomů, které chrání před zhoršujícím se stavem.

Je sex zdravý? 21 důvodů, proč bychom neměli zanedbávat náš milostný život

Rozpad chromozomů je způsoben vlivem stárnutí, špatné a nevyvážené životosprávy či nadbytečným užíváním alkoholu. Ale být nejen fyzicky aktivní, dodržovat zdravou životosprávu a mít sex, může tak pomoci vše napravit.

Naomi Wolfová píše o ženské sexualitě. Chce se dopátrat pravdy o vagině

Sex coby podpora tělesného i duševního zdraví

Odborníci tvrdí, že právě častý sex je velmi prospěšný pro fyzické i duševní zdraví ve stáří. Je však důležité si pamatovat, že byste měli mít sex tak často, jak chcete vy a váš partner. Je mnoho dalších věcí, které mají rovněž příznivý vliv na prodloužení vašeho života, což může být větším přínosem než pouze rutinní a zcela nenaplněný sex.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Sex může zpomalit stárnutí. Avšak za jakého předpokladu?