Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál The New Normal: Dva gayové se rozhodli mít dítě za každou cenu

Redakce

Redakce

3. 2. 2013

FOTO:The New NormalMít dítě je naprosto normální věc. Pokud ale patříte do čtyřprocentní menšiny a zároveň chcete své biologické dítě, nezbývá než se poohlédnout po náhradní matce. Seriál The New Normal chce bořit hranice tabu. Podaří se mu to?

FOTO:The New Normal

Seriálovou partu svedla dohromady podivuhodná náhoda. Zdroj: distributor seriálu

Hlavními postavami seriálu The New Normal jsou David (Justin Bartha) a Bryan (Andrew Rannells), kteří tvoří pár. Liší se ale od sebe jak den a noc. David je pro Bryana v těžkých chvílích oporou, chová se mužněji. Bryan je naopak vyumělkovaný a citlivější než jeho polovička. Hereckým ztvárněním vzdáleně připomíná Jacka ze seriálu Will a Grace, ačkoliv se postavy nedají srovnávat, co se týče komediality.

Představitel Davida, Justin Bartha, si mimo jiné zahrál jednu z hlavních rolí ve filmech Pařba ve Vegas a Pařba v Bangkoku. V roce 2008 začal randit s Ashley Olsen, jejich vztah ale vydržel necelé tři roky. První vysílání seriálu The New Normal na podzim roku 2012 vyvolalo vlnu otázek ohledně jeho orientace. V rozhovorech ale Bartha uvádí, že je mu jedno, co si o něm lidi myslí, a je naprosto jeho věc, co v ložnici dělá.

Bryan je závislý na luxusních starožitnostech a vybraných módních kouscích. Jako by snad chtěl Andrew Rannells hrát parodii na sebe samého, otevřeně se totiž hlásí k homosexuální orientaci. Jenže jeho ztvárnění Bryana bylo diváky přijato velmi rozpačitě. Homosexuálové totiž odmítají, že by se chovali jako on, a postava na ně údajně vrhá špatné světlo.

[youtube_660]nJfBZxUlzhY[/youtube_660]

Svérázný pár bydlí v přepychové vile, užívá si života a podle všeho mu ke štěstí nic nechybí. Bryan ale zatouží po dítěti a už po několika dnech se setkají s mladou matkou Goldie (Georgia King). Rozkošná dívka chce pro svou devítiletou dceru Shaniu (Bebe Wood) zajistit nový život, a proto se za 35.000 dolarů stane náhradní matkou pro dvojici gayů. A právě nový život v jejím případě znamená daleko od svérázné babičky.

Seriálu panuje homofóbní babička

Právě babička je nejvýraznější postavou seriálu a nepochybně mu zvyšuje rozpačité hodnocení. Konzervativní Jane (Ellen Barkin), která si odmítá připustit svůj věk, vychovala tři generace dětí a homosexuály nebo Afroameričany nemá příliš v lásce. Je odměřená, arogantní a velmi radikální. Své pravnučce Shanie neprojevuje žádnou lásku, což se sice může zdát trochu přitažené za vlasy, přesto to přesně podtrhuje její charakter.

Poté, co Goldie utekla z domu, snažila se jí Jane náhradní těhotenství rozmluvit. Marně. Goldie se s Bryanem a Davidem spřátelila a její dcera Shania se konečně cítí jako doma. Dvojice nabídla nastávající mamince bydlení ve svém luxusním domku pro hosty a věří, že se Goldie jednou znovu přihlásí na právnickou školu, kterou musela z důvodu prvního těhotenství přerušit. Zní to jako klasická seriálová pohádka.

FOTO:The New Normal

Ze čtveřice jsou kamarádi. Babička ale jen tak neroztaje.

Seriálovým milovníkům už určitě vytanula na mysl nápadná podobnost se seriálem Taková moderní rodinka, tomu tvůrci The New Normal ale nesahají ani po kotníky. Na druhou stranu gayové jsou v seriálu vyobrazeni jako normální lidé, nespadají do stereotypního bavičství a dělání blbin. Jsou to seriózní lidé toužící po dítěti, hodní a přívětiví.

Bohužel, po pár dílech všechny postavy zapadnou do vyjetých kolejí a nějak už není nic, co by diváky překvapilo. O třeskutě vtipných hláškách nemůže být řeč už od začátku seriálu a děj nemá prakticky žádný spád. The New Normal proto není určen pro ty, kteří se chtějí v první řadě pobavit.

Seriál sliboval pohled do běžných životů homosexuálů, poukázání na lidské problémy, rasismus, intoleranci a mnoho dalšího. Ve finále ale nepřinesl nic nového, zkrátka neurazí, ale ani nenadchne. Zajímavý nápad by se dal zpracovat s mnohem větším vkusem.

The New Normal, Komedie, USA, 2012, 22 min, Režie: Ryan Murphy, Hrají: Jayson Blair, Ellen Barkin, Justin Bartha, Leslie Grossman, Michael Hitchcock, Georgia King, Michael Chernus

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál The New Normal: Dva gayové se rozhodli mít dítě za každou cenu