Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál New Girl: Obstojí výstřední kráska Zooey Deschanel v mužském světě?

Redakce

Redakce

23. 6. 2012

FOTO: New GirlJeden byt, tři třicátníci a jedna pošahaná naivka. Touto vražednou kombinací vás chce okouzlit seriál New Girl. Podaří se mu to, nebo ne?

FOTO: Zooey Deschanel, New girl

Jess je v mnoha ohledech přerostlé dítě, Zdroj: distributor seriálu

A kdo že je tou novou dívkou? A proč vůbec novou? Roztomilá, sarkastická, temperamentní, bezstarostná, originální, nekonvenční, dobrosrdečná a okouzlující. Taková je Jessica Day (Zooey Deschanel), které nikdo neřekne jinak než Jess. Po komplikovaném rozchodu se svým dlouholetým přítelem hledá své nové útočiště.

Zooey Deschanel, představitelku hlavní postavy Jess, jste mohli zaznamenat ve filmu 500 dní se Summer a v několika menších vedlejších rolích např. ve snímku Yes Man. Kromě herectví se věnuje i hudbě, hraje na ukulele a kytaru a dobře zpívá, je autorkou soundtracků k několika snímkům. Její starší sestru Emily Deschanel určitě znáte ze seriálu Sběratelé kostí.

To nalezne v prostorném bytě tří chlapů a je dost naivní na to, aby se s radostí nastěhovala do tohoto ryze mužského ekosystému. Obyvatelé bytu ji nechali nastěhovat ze dvou prostých (jak už to tak u chlapů bývá) důvodů. Zaprvé kvůli jejímu vzhledu a zadruhé kvůli tomu, že se zmínila o svých kamarádkách modelkách.

[youtube_660]D1NDNFZGY7k[/youtube_660]

Tou nejlepší je překrásná Indka Cecilia Cece Meyers (Hannah Simone). Živí se svým tělem, pracuje jako fotomodelka. Možná vás napadá otázka, jak se Jess a Cece můžou kamarádit. Odpověď je prostá – Jess odhání svou vyřídilkou partičky slintajících mužů (včetně třech spolubydlících), Cece vrací svou kámošku zpět na zem. I když je každá na první pohled úplně jiná, skvěle se doplňují. Pod chladnou slupkou schovává usměvavou pragmatickou pohodářku.

Ve spárech tří cvoků

Po Cece nejvíc vyjíždí Schmidt (Max Greenfield), který je zaručeně největším exhibicionistou. Neovládá svou posedlost čistotou ani svým tělem, je schopný sundat si tričko v jakékoliv sebetrapnější situaci, především za účelem sbalit pěknou holku. Jeho přípravky na vlasy okupují snad celou koupelnu.

Na druhé straně bez Schmidta by celá čtveřice obyvatel brzy shnila ve vlastním neumytém nádobí. Schmidt pracuje ve společnosti samých žen, přirozeně je tak středem pozornosti i terčem jejich výsměchu. Možná i proto sebe považuje za novodobého Casanovu, i když na to vůbec nevypadá.

FOTO: New Girl

I Cece a Schmidt na sebe občas přestanou štěkat.

Dalším obyvatelem je sympaťák na první pohled Nick Miller (Jack Johnson). Z trojice je největší morous, je tak trochu opakem Jess. Přistěhoval se z Chicaga, kde nechal studia práv a pracuje jako barman. V životě se už několikrát spálil, a tak není divu, že je to tak trochu pesimista. Je věčně na suchu a věří, že vše dokáže spravit sám, třeba pomocí izolepy nebo pet lahve.

Zuří, když někdo pozve do bytu opraváře nebo instalatéry. I když se občas chová dost dětinsky, stará se o své spolubydlící jako o rodinu. Často to mezi ním a Jess jiskří, ale kdo ví, jak jejich přátelství skončí…

Poslední hlavní postavou seriálu je bývalý basketbalista v Lotyšsku Winston Bishop (Lamorne Morris). Po vyhození z týmu se vrací zpět za starými kamarády a neustále hledá práci, žádná mu ale není dost dobrá. Občas se na něm projevují pozůstatky z basketbalu jako přemrštěna soutěživost a neschopnost prohrávat. Na druhou stranu má talent na cokoliv sáhne a snadno se učí novým věcem.

FOTO: new Girl

Jess ví, jak své spolubydlící potěšit!

Celý sitcom působí stejně jako Jess – energicky, vyšinutě a roztomile. Ze začátku se Jess chová opravdu extrémně výstředně, což ale vůbec nevadí, ba právě naopak. Má příjemný hluboký hlas, chová se jako dítě, věří v lidi a dobro. Nemá žádné zábrany a zároveň umí s okolím velmi dobře manipulovat. Mimo jiné také učí své spolubydlící komunikovat se ženami a oni jí na oplátku radí, jak zaujmout muže a neodradit ho svou ztřeštěností.

Když zavládne nuda, je tu zavařovačka pro blbce

Za chvíli se ale vše vrací do vyjetých amerických kolejí, které snad nikoho nepřekvapí. A to ubírá divákům chuť podívat se na další a další díly. Všechno se začne točit okolo propletených vztahů a opakující se zápletky a dialogy začnou přinejmenším nudit. I tak jde o ale příjemný seriál, ve kterém ty dobré momenty převyšují nad neoriginalitou.

Třešničkou na dortu je zavařovačka pro blbce, do které musí každý vhodit pár drobných, když řekne nějakou blbost. Především Schmidt je věrným uživatelem. Škoda, že se po první řadě zavařovačka nenápadně ztrácí.

FOTO: Cece, New Girl

Ve dne dračice, v noci zranitelná. Taková je Cece.

Velmi rozkošně se na několika metrech čtverečních propojuje svět ženský a ten mužský. A zároveň všichni vědí, že tvoří jednu velkou rodinu a že bez sebe nemohou být. Jestli si chcete poplakat (zpravidla ze začátku kluci Jess hodně pomáhají po těžkém rozchodu) a hlavně si zlepšit náladu, narazili jste na správný seriál.

New Girl

Komedie
USA, 2011, 30 min

Režie: Jake Kasdan
Hrají: Zooey Deschanel, Hannah Simone, Max Greenfield, Jack Johnson, Lamorne Morris

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál New Girl: Obstojí výstřední kráska Zooey Deschanel v mužském světě?