Sega, Gameboy i Playstation. Mladík nahrál song za pomoci herních konzol

Říká se, že v muzice už bylo vše objeveno, o opaku však přesvědčil šestadvacetiletý DJ, producent a multiintrumentalista Julian Corrie. Ten jako hudební nástroj použil konzole, na jejichž hry mnozí z dnes dospívajících chlapců (ale i dívek) s láskou vzpomínají.

Corrie (v hudebním světě známý spíše pod pseudonymem Miaoux Miaoux) při tvorbě čerpá z mnohého – jako hlavní vlivy uvádí kapely Portishead nebo The Propellerheads, odkazuje ale třeba i na The Chemical Brothers, Kraftwerk či na svého souputníka Owena Palletta.

Bez zbytečného bádání, hlavně impulzivně

Šestadvacetiletý zvukař, pracující ve studiu BBC ve skotském Glasgow, před nedávnem vydal debut nazvaný Light of the North. Sám říká, že jeho vznik provázela značná agónie, poté jej však oslovil nezávislý label Chemical Underground, což byl podle Corrieho jeden z hlavních stimulů k tomu, aby svou prvotinu dokončil.

O tom, že o další nápady nemá muzikant nouze, svědčí nejen výše přiložené video, ale i skutečnost, že již zahájil přípravy na novém albu.

„Mám už hotové zhruba tři tracky a přemýšlím, že je vydám formou EP. V telefonu mám ale nahraných spoustu námětů, které mě napadají, když jdu třeba po ulici, tak je snad do budoucna nějak zúročím. Přesně takhle totiž nejraději tvořím – baví mě rozvíjet myšlenku, která přichází bez příčiny a zcela spontánně.“

Sega, Gameboy i Playstation. Mladík nahrál song za pomoci herních konzol
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*