Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Scooter před Brnem 2012: Koncert na Benátské noci jsme si užili

Redakce

Redakce

23. 2. 2012

!Exkluzivní rozhovor!Němečtí techno popoví Scooter míří do Brna, kde již v pátek 24. února odehrají další koncert pro české fanoušky. Ještě před tím ale TOPZINE.cz poskytli exkluzivní rozhovor.

Scooter vystoupí v Brně již tento pátek Zdroj: PNPS

Naposledy jste v České republice hráli na festivale Benátská noc, který je zaměřen spíše na rock. Neměli jste pocit, že jste se tam ocitli omylem? Jak na koncert vzpomínáte?

No popravdě… Když jsme poprvé viděli line-up festivalu, tak jsme nevěděli, co od toho máme čekat. Ale nakonec to bylo skvělé. Byla tam úžasná energie od skákajícího davu fanoušků, kteří s námi společně zpívali.

V roce 2011 jste vydali studiové album s názvem The Big Mash Up! Co byste k němu řekli?

Je to již naše patnácté studiové album. Čtyři singly už byly na světě ještě před oficiálním vydáním alba, z toho jeden singl je úžasná spolupráce s Vicky Leandors. Celé album je laděné do trochu jiného stylu a zvuku, ale fanoušci na tyhle změny reagovali pozitivně.

Scooter existuje již od roku 1994. Nelezete si za tu dobu už trošku na nervy? Nebo naopak, čím déle spolu jste, tím jste větší přátelé?

Tak nejsme celých osmnáct let spolu v kuse. Každý z nás má svoje osobní zájmy a taky prostor na odpočinek. Navíc jsme přátelé a máme hodně věcí společných, takže většinou žádný problém.

Už jste hráli na mnoha místech po celém světě. Který koncert vám utkvěl nejvíce v paměti?

Je těžké říct, jaký koncert jsme si užili úplně nejvíc. Fanoušci nás vždycky hodně podporují a to je úžasný pocit! Milujeme to!

Vaše koncerty jsou vždy velice impulzivní. Kde berete energii a sílu rozjet to na dalším koncertě, třeba hned druhý den po koncertě předchozím?

Když děláš to, co máš rád, tak je to fakt snadné. Jako láska, která ti dává energii a posouvá tě stále dopředu.

Čtěte také, jak se Scooteru dařilo při loňském koncertě v Brně

Pane H. P. Baxxtere, jeden rok jste studoval dokonce právo, ale bohužel vás vyloučili. Co se stalo?

Na tuhle otázku mám jen jedinou odpověď: Všechno, co se stalo, se stát mělo! (smích)

V květnu 2006 jste se rovněž oženil. Co vám k tomu řekli kluci z kapely, když jste jim to oznámil?

Nic zvláštního. Proběhly samozřejmě gratulace. (smích)

Scooter vystoupí v brněnské Kajot Aréně v rámci The Big Mash Up Tour 2012 v pátek 24. února. Začátek je stanoven na šestou hodinu večer, vstupenky v cenovém rozmezí 690 až 1290 korun lze pořídit v klasických předprodejích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Scooter před Brnem 2012: Koncert na Benátské noci jsme si užili