Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Foto: Koncert kapely Scooter byl v Brně k nezastavení

Scooter před svým brněnským vystoupením slibovali nezapomenutelnou show na zcela inovovaném pódiu za doprovodu stovek světel a ohnivých efektů. A zdařilo se. Show to skutečně nezapomenutelná byla – avizovaná stovka světel pálila a poskakovala mezi tisíci fanoušků nadšeně tancujících na známé rytmy osvědčené skupiny.

foto Scooter

Zpěvák německých Scooter H. P. Baxxter, Foto: Tereza Ticháčková, topzine.cz

Brněnské výstaviště si tento týden – co se hudební (i politické) stránky týče – rozhodně užilo. Mezi zdmi zdejších funkcionalistických pavilónů proběhl koncert legendárních Smokie či zde na zodpovědnost členů ČSSD připadla volba nového předsedy. A mimo to se na seznam akcí připojilo také vystoupení neméně legendární německé formace Scooter.

Kdo čekal 18. března pár lidí a nějaká ta světla, byl zřejmě hned při vstupu do pavilonu G1 překvapen (ba možná přímo vyděšen). Lidí se zde sešlo požehnaně, odhadem k několika tisícům, a skoro beze zbytku zaplnili část vyhrazenou ke stání. První část večera a nelehký úkol uvést publikum do toho správného varu připadl na relativně známého DJ Orbitha. Ten svým uměním bavil diváky ještě něco málo po deváté hodině večerní.

Po nezbytných úpravách pódia již stovky světel potemněly, aby se následně mohly znovu rozzářit. A to přímo do tváří hlavních hvězd – německých Scooter. Hned první píseň proběhla za doprovodu do výše planoucích ohňů a situace se následně opakovala co pár písní. Ostatní byly prokládány bleskově se měnícími světly, která pro změnu mířila k roztančeným divákům. A že jich tam najednou přibylo.

V následujících chvílích jsme mohli být svědky hudební exkurze do tvorby této skupiny. Zazněly jak starší vypalovačky – třeba veleznámá píseň  Fire – tak novější (i nejnovější) skladby. Co se hodnocení týče, dá se bez nadsázky říct, že málokdo odolal skákavému tlaku, který se od pódia linul. A tak si zdi brněnského výstaviště mohou pamatovat davy do rána tančících a skákajících lidí napájených pivem zdarma, které v hodině po půlnoci velkoryse poskytla firma Lobkowicz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Koncert kapely Scooter byl v Brně k nezastavení