Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Foto: Koncert kapely Scooter byl v Brně k nezastavení

Scooter před svým brněnským vystoupením slibovali nezapomenutelnou show na zcela inovovaném pódiu za doprovodu stovek světel a ohnivých efektů. A zdařilo se. Show to skutečně nezapomenutelná byla – avizovaná stovka světel pálila a poskakovala mezi tisíci fanoušků nadšeně tancujících na známé rytmy osvědčené skupiny.

foto Scooter

Zpěvák německých Scooter H. P. Baxxter, Foto: Tereza Ticháčková, topzine.cz

Brněnské výstaviště si tento týden – co se hudební (i politické) stránky týče – rozhodně užilo. Mezi zdmi zdejších funkcionalistických pavilónů proběhl koncert legendárních Smokie či zde na zodpovědnost členů ČSSD připadla volba nového předsedy. A mimo to se na seznam akcí připojilo také vystoupení neméně legendární německé formace Scooter.

Kdo čekal 18. března pár lidí a nějaká ta světla, byl zřejmě hned při vstupu do pavilonu G1 překvapen (ba možná přímo vyděšen). Lidí se zde sešlo požehnaně, odhadem k několika tisícům, a skoro beze zbytku zaplnili část vyhrazenou ke stání. První část večera a nelehký úkol uvést publikum do toho správného varu připadl na relativně známého DJ Orbitha. Ten svým uměním bavil diváky ještě něco málo po deváté hodině večerní.

[album:

Po nezbytných úpravách pódia již stovky světel potemněly, aby se následně mohly znovu rozzářit. A to přímo do tváří hlavních hvězd – německých Scooter. Hned první píseň proběhla za doprovodu do výše planoucích ohňů a situace se následně opakovala co pár písní. Ostatní byly prokládány bleskově se měnícími světly, která pro změnu mířila k roztančeným divákům. A že jich tam najednou přibylo.

V následujících chvílích jsme mohli být svědky hudební exkurze do tvorby této skupiny. Zazněly jak starší vypalovačky – třeba veleznámá píseň  Fire – tak novější (i nejnovější) skladby. Co se hodnocení týče, dá se bez nadsázky říct, že málokdo odolal skákavému tlaku, který se od pódia linul. A tak si zdi brněnského výstaviště mohou pamatovat davy do rána tančících a skákajících lidí napájených pivem zdarma, které v hodině po půlnoci velkoryse poskytla firma Lobkowicz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Koncert kapely Scooter byl v Brně k nezastavení