Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Sázavský klášter: Tip na školní výlet s bohatým programem

Redakce

Redakce

9. 6. 2011

Konec školního roku je každoročně obdobím školních výletů. Nevíte ještě, kam vyrazit? Neklesejte na mysli! Přinášíme vám tip na akci, na které se určitě nudit nebudete.

FOTO: Sázavský klášter

Sázavský klášter, Foto: Pavla Popelářová, Topzine.cz

Čtvrtý nejstarší klášter v Čechách, později přestavěný na zámek, leží v městečku Sázava nad stejnojmennou řekou. A právě na místě, kde na vás ze všech stran dýchá tisíciletá historie této národní kulturní památky, máte možnost se svými svěřenci prožít nádherný den.

Nudit se nebudou děti ani dospělí

Ve dnech 14. – 16. června vždy od 9:00 do 14:00 je v areálu pro děti připraven bohatý program. Ožije to zde pohádkovými bytostmi, které budou asistovat u veselých soutěží za sladké odměny. Představí se vám divadelní soubor, kejklíři, rytíři či sokolník s ukázkou výcviku dravců. Děti se mohou projet na ponících, vyzkoušet si skákání v pytli, chůzi na chůdách, ověřit svou přesnou mušku při střelbě z kuše na terč a jiné dovednosti.

The YouTube ID of ng0-i64vPJw&feature is invalid.

Na místě budou prezentována lidová řemesla, z nichž některá si bude možné dokonce vyzkoušet. V dobovém šenku budou nabízeny nejrůznější laskominy. Zakoupit a odnést domů si jako suvenýr budete moci výrobek z řemeslných dílen.

Rezervace termínu pro skupiny MŠ a ZŠ předem nutná!

Vstupné: dítě 150 korun, pedagogický doprovod zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sázavský klášter: Tip na školní výlet s bohatým programem