Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam na víkend: Pohádkový Mníšek pod Brdy a Sázavský klášter, Karlštejn či hrad Krakovec

Tomáš Miška

Tomáš Miška

1. 6. 2011

Nejen na Den dětí, ale po celý červen jsou pro vás připraveny zajímavé kulturní akce a pohádková představení na hradech a zámcích středních Čech.

FOTO: Zámek Mníšek pod Brdy patřil rytíři Serváci Engelovi

Zámek Mníšek pod Brdy patřil rytíři Serváci Engelovi, Zdroj: npu.cz

Hrady a zámky ve středních Čechách lákají na nové zážitky. Topzine.cz pro vás připravil výběr nej akcí na hradech a zámcích spravovaných středočeským pracovištěm Národního památkového ústavu.

Rytíře Servác Engela na zámku v Mníšku pod Brdy

Na zámku v Mníšku pod Brdy jsou ve dnech 22. června 6. července pro návštěvníky připraveny speciální prohlídky, tematicky zaměřené na život a osud rytíře Serváce Engela z Egelsflussu a jeho přínos Mníšku. Rytíř dokázal celý zámek opravit a vylepšit.

  • pro rodiny s dětmi je dne 4. června uchystáno odpoledne plné pohádkového putování za královskými dcerami, nazvané Pohádková cesta
  • v sobotu 11. června se můžete těšit na podvečerní prohlídky s bílou paní a andělem

Pohádkový Karlštejn, Točník a Krakovec

Na známém Karlštejně se ve dnech 1. až 5. června pořádají mimořádné prohlídky Kaple svatého Kříže, které jsou pro žáky základní a střední školy za snížené vstupné.

Celý červen se pro děti konají speciální prohlídky zaměřené na pohádky, legendy a pověsti. Nazývají se Příběhy karlštejnského havrana, Karlštejnské virgílie a Klíč ke Karlštejnu. Dne 4. června se koná Královský průvod z Prahy na Karlštejn, kde bude důstojně uložena císařská koruna.

FOTO: Zajímavé exkurze můžete hledat i na hradě Krakovec

Zajímavé exkurze můžete hledat i na hradě Krakovec

Na hradě Točník se o víkendu 4. a 5. června pořádá pro všechny děti akce s názvem Pohádkový hrad.

FujTajbl ve Spolek – Ať žijí duchové je společná prohlídka hradu Krakovce vedená představitelem jedné z hlavních dětských rolí ve filmu Ať žijí duchové, Dlouhým Jankem. Zajímavá exkurze je připravena v sobotu 11. června od 16:00.

Pohádkový klášter Sázava a výstava růží na zámku Veltrusy

FOTO: Bývalý klášter Sázava skrývá legendu o svatém Prokopovi

Bývalý klášter Sázava skrývá legendu o svatém Prokopovi

Na zámku Veltrusy se o víkendu 25. a 26. června pořádá tradiční soutěžní výstava růží nazvaná Alegorie denních dob. O vítězi může rozhodnout i váš hlas a navíc si můžete z akce odvést i sazenice vystavovaných růží.

Ve dnech 14.16. června ožije zámek a klášter Sázava pohádkovými postavami. Pro děti je zde připravena spousta atrakcí. Pohádkový klášter ukrývá rytíře a kejklíře, sokolníky, jízdu na ponících či dílny lidových řemesel. Pro návštěvníky jsou také připraveny veselé soutěže za sladké odměny. Po celý červen je na zámku připraveno vyprávění o legendě svatého Prokopa a prohlídky vnitřních prostor bývalého kláštera.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na víkend: Pohádkový Mníšek pod Brdy a Sázavský klášter, Karlštejn či hrad Krakovec