Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Šaty nebo oversized top? Obchodníci nás matou často a rádi

Redakce

Redakce

11. 2. 2012

To, že neskutečně mnoho lidí pojalo oblékání jen jako nezbytný způsob, jak nezůstat nazí vystaveni chladu, nemusím připomínat. Náš vzhled však odráží naši povahu a postoj k životu. Oblečení je možnost, jak říct svůj názor. Ale obchodní řetězce nás často matou.

FOTO: Maxi topy

Téměř žádný rozdíl mezi tímto a níže uvedenými šaty, Zdroj: Ann Christine

Někdy přemýšlíme, co jsou zač ti lidé, kteří navrhují pro Zaru nebo Terranovu. Teď nemáme na mysli styl nebo vzhled oblečení, ale způsob, jakým jej prezentují. Předpokládáme, že drtivá většina z vás nenakupuje u Prady, ani si nenechává šít luxusní oblečení na míru.

Vždy, když přijdeme do obchodu, udivuje nás, co vidíme. Na jednom věšáku se houpe pytel, ke kterému patří i pásek. A čím víc si pásek kolem sebe utáhnete, tím víc pytel připomíná šaty.

FOTO: Maxi šaty

Toto jsou šaty, pokud byste to náhodou nepoznali, Zdroj: Zara

Oversized oblečení je asi stejně pochopitelné jako unisexové parfémy. Oversized samozřejmě můžeme vidět i na přehlídkách, namátkou třeba Dries Van Noten nebo Givenchy, avšak realita se poněkud liší. Takové volné vršky se nejlépe kombinují se skinny džínsy a vysokými podpatky. Pokud nemáte velikost 36, můžete oversized odložit.

Co ten kus oděvu vlastně je?

Hlavní problém je však jinde. Ať navštívíte jakýkoliv e-shop, v kolonce Tops najdete klasická trička, blůzy i košile končící nad pupíkem nebo až pod koleny.

Vzápětí navštívíte oddělení šatů. Tam se nachází vše od průsvitného negližé přes šaty s délkou již zmíněných tops až po pár zvláštních tvarů, které nejste schopni pojmenovat.

FOTO: oversized oblečení

Takzvané topy, Zdroj: Zara

Jistě, každý normální člověk ví, jak vypadá který kus oblečení. Postupem času a degenerací lidstva, které je tímto zaplaveno, ale potkáváme lidi v lesklých bundokabátech, slečny, které si myslí, že legíny se rovnají kalhotům nebo individua, které nejraději kombinují tygří vzor s leopardím.

Čtěte také: Děti slavných dobývají mola. Protekce nebo talent?

Velikost je však problémem i u oblečení se standardní velikostí. Když pomineme to, že ve slevách zůstane jen XS a XXL, tak bychom rádi alespoň pro jednou nepřeváděli italskou konfekci na tu německou, která se používá u nás. Ale co si stěžovat. Aby byl člověk rád, že ji tam vůbec našel.

FOTO: Svetry

Prezentováno jako svetry, Zdroj: Ann Christine

S barvami je to ještě složitější. Modrá může být tyrkysová, akvamarínová nebo třeba nefritová. Možná, že váš svět nestojí na tom, zda se jedná o hráškovou nebo limetkovou, ale když už něco dělám, dělám to pořádně.

Denně jsme zahlcováni slogany obchodníků, kteří pro nás mají skvělé oblečení, skvělý styl a kvalitu za rozumné ceny. Proto si u nich můžete koupit fialové šaty, které končí půl centimetru pod zadkem a ve skutečnosti jsou fuchsiové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Šaty nebo oversized top? Obchodníci nás matou často a rádi