Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Russell Lissack z Bloc Party: Smashing Pumkins jsem za mlada hodně žral

Adam Vrána

Adam Vrána

9. 6. 2013

Na letošní ročník festivalu Bažant Pohoda se chystají i britští indie rockeři Bloc Party, kteří se po bezmála tříleté pauze dali opět dohromady, aby vydali čtvrté studiové album Four. O procesu jeho vzniku i o interpretech, které by si návštěvníci festivalu neměli nechat ujít, se rozpovídal kytarista Russell Lissack.

FOTO: Bloc Party

Bloc Party. | Zdroj: Smart Communication

Před více než třemi lety jste poprvé vystupovali u nás a posléze i na Slovensku. Jaký dojem na vás udělali místní (a nemyslím tím jen fanoušky, ale i běžné lidi, s nimiž jste v průběhu vaší návštěvy přišli do styku.)?

Vzhledem k tomu, že šlo tehdy o festival a měli jsme hodně vymezené časové mantinely, neměli jsme moc příležitost k tomu, abychom zdejší návštěvníky lépe poznali. Letos máme ale před koncertem den volna, tudíž bychom to mohli napravit.

Za tu dobu jste prošli lecčím. Kapela si dala pauzu, Kele vydal sólovou desku Boxer a přibližně rok poté jste se znovu dali dohromady a rozšířili svou diskografii o album Four. Uspořádali byste comeback i tehdy, kdybyste žádný materiál na novou desku neměli v záloze?

Těžko říct, spíš bych ale řekl, že ne. Pokud jde o mě, dokázal bych hrát od nevidím do nevidím, ostatní to ale asi mají nastavené jinak, proto ta pauza. Potřebují něco, co nakopne jejich kreativitu, a nové věci jsou podle mě přesně tím pravým ořechovým.

Každé z vašich alb, které jste vydali po debutu Silent Alarm, je tak trochu krok stranou, ovšem Four lze určitým způsobem považovat za návrat ke kořenům. Jak dlouho jste se rozhodovali pro natočení alba takového rázu?

Určitě nešlo o zcela spontánní rozhodnutí, spíš to byl přímý výsledek našeho aktuálního kreativního rozpoložení, které nám říkalo, abychom nové věci pojali spíš punkově, jednoduše a živelně.

Nedávno vyplula na veřejnost informace ohledně nově připravovaného EP. Podle tvých slov by mělo vyjít v červnu nebo červenci. Jsou nové písně nepoužitým materiálem z natáčení předchozích alb, anebo jde o věci, které jsou od základu nové?

Jde o zbrusu nové věci, na kterých jsme pracovali během turné. Vždycky mám pocit, že hudba, která vznikne takříkajíc on the road má něco víc do sebe, než když sedíme ve studiu obklopeni okolnostmi, které celý nahrávací proces akorát ztěžují.

Festival Pohoda letos nabízí velké množství pozoruhodných interpretů. Kterého z nich bys návštěvníkům doporučil? A máš v plánu na něco zajít i ty sám?

Teď přesně nevím, kdo bude hrát ve stejný den jako my, rozhodně se ale hodně těším na Smashing Pumpkins, ty jsem za mlada hodně žral. Za pozornost určitě stojí i Major Lazer nebo Justice and Erol Alkan. Jestli to všechno ale stihnu, to je otázka. (smích)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Russell Lissack z Bloc Party: Smashing Pumkins jsem za mlada hodně žral