Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Smashing Pumpkins zahrají u sousedů. Míří na festival Pohoda 2013

Martin Peška

Martin Peška

7. 1. 2013

Po ohlášených hudebních hvězdách jako je například Nick Cave či Kaiser Chiefs vytahují pořadatelé slovenského hudebního festivalu Pohoda další eso. V červenci do Trenčína přiletí i The Smashing Pumpkins.

Zdroj: Bažant Pohoda

Zdroj: Bažant Pohoda

„Na trenčínském letišti se v červenci představ i jedna ze zásadních skupin alternativní hudby – The Smashing Pumpkins, kteří budou patřit k vrcholům pátečního programu Bažant Pohody 2013,“ potvrdil dnes pro TOPZINE.cz Mário Gešvantner, mluvčí festivalu, který se uskuteční od čtvrtka 11. do soboty 13. července v Trenčíně.

Čtyřčlenná formace v čele se zpěvákem Billym Corganem má v létě představit skladby z nejnovějšího alba Oceania (2012), zahrát má i výběr klasických hitů. Návštěvníci by se tak mohli dočkat hitů jako Today, DISARM, Bullet With Butterfly Wings, 1979, Tonight, Tonight, The End Is The Beginning Is The End, Ava Adore nebo Perfect.

The Smashing Pumpkins vznikli v Chicagu v roce 1988, od té doby mají za sebou sedm studiových alb, kterých se prodalo po celém světě přes 30 miliónů kusů. Mezi nejúspěšnější patří nahrávky Siamese Dream a dvojalbum Mellon Collie And The Infinite Sadness, které dokonce získaly diamantovou platinu za prodej více než 10 miliónů kopií a patří tak k zásadním deskám alternativní scény.

Jejich skladby znají i filmoví fanoušci ze soundtracků k filmům Lost Highway (1997), Batman a Robin (1997) a Transformers (2007).

Celkem potvrzeno už 30 jmen

Celkem mají již pořadatelé festivalu Pohoda potvrzeny tři desítky účinkujících. Jednou z největších hvězd Pohody 2013 bude formace Nick Cave and The Bad Seeds, kterou organizátoři ohlásili před Vánocemi spolu s kapelou Kaiser Chiefs a DJs Amonem Tobin alias Two Fingers, který se předvede s dídžejským setem. Dorazit má i britská skupina Django Django či brazilský projekt Mixhell Iggora Cavalera.

Stejně jako v minulých letech platí, že festival má omezenou kapacitu maximálně 30.000 lidí. Vstupenka na celou dobu trvání festivalu je nyní k dispozici v předprodeji za cenu 69 eur.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Smashing Pumpkins zahrají u sousedů. Míří na festival Pohoda 2013