Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ruská hokejová liga má novou hymnu. Ve videoklipu hraje i Arťuchin

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

21. 9. 2011

foto Noize MCRuská KHL se rychle oklepala z leteckého neštěstí a už beží podle programu. Na internetu se objevila už i její (neoficiální) hymna, kterou mají na svědomí rušťí hudebníci Noize MC a Raskar. V klipu si zahrál také tvrďák Arťuchin.

foto Noize MC

Noize MC, Zdroj: noizemc.ru

Noize MC se narodil před šestadvaceti lety a vyrůstal nedaleko Smolensku. Už jeho otec byl muzikantem a on šel v jeho stopách. V deseti letech se učil hrát na kytaru a navštěvoval hudební školu. O dva roky později se přestěhoval s matkou do Belgorodu. Tam také založil svou první skupinu a uctíval Nirvanu.

Kdyby za vámi přišel někdo z ČSLH, natočili byste hymnu naší hokejové extralize?

Johny Pišto, Zakázaný Ovoce: „O tom bych nerozhodoval sám. Ale asi bych nevěděl, zda se přiklonit k souhlasu nebo naopak. Nejsem si úplně jistý, jestli bych chtěl někde poslouchat hokejovou hymnu, kterou bychom natočili my, ale přitom to nebyli my.“

Honza Žampa, Eddie Stoilow: „Jasně že jo, byla by to další hudební výzva. A i my, stejně jako všichni Češi, jsme na náš hokej pyšní.“

Letos natočil s kolegou Raskarem hymnu pro KHL. „Prostě přišel dopis z KHL, jestli vytvoříme nějakou skladbu,“ řekl k samotnému nápadu Noize MC, vlastním jménem Ivan Alekseev. V klipu písně Sám se objevují i ruské hokejové hvězdy, jako je Ivan Kasutin či Vladimir Karasenko, devatenáctiletá naděje ruského hokeje.

Nejznámějším pro našince ale jistě bude Jevgenij Arťuchin, který se ve videu drží spíše opodál a nedostál tak pověsti drsňáka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ruská hokejová liga má novou hymnu. Ve videoklipu hraje i Arťuchin