Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Romantika ve dvou. Zn.: levně

Redakce

Redakce

19. 1. 2011

OBR.: Dvě vidličky na ubrusePřipravit romantický večer vás nemusí nutně ochudit o čas ani peníze. Stačí pouze balíček listového těsta, trocha sýra, krapet vína a základ úspěchu je na světě. Pokud jste si zvládli obstarat ingredience, je na řadě zajistit si už jen drahou druhou polovičku.

OBR.: Dívka přemýšlí nad financemi

Jeden známý kdysi prohlásil: „Mít přítelkyni je asi můj nejdražší koníček, to abych pořád chodil někam do restaurací, po výstavách, do kina… Ještě že si za sebe platí sama.“

Nikdo by nebyl rád důvodem bankrotu svého partnera. Hezký večer na úrovni lze připravit rychle i levně, a navíc se můžete trochu před partnerem či partnerkou vytáhnout (dobrá, jenom trochu, ale říká se, že přece snaha je to, co se cení).

Potřebujete:

  • listové těsto – cca 10 korun
  • sýr eidam v celku 100g – cca 15 korun
  • hroznové víno – 200g cca 15 korun
  • víno v akci – půl lahve cca 35 korun
  • sůl a párátka (mohou zapůjčit sousedi)
  • volný pokoj – 0 korun (i více, záleží, jaký kapitalista je váš případný spolubydlící)
  • půjčený film od známého – (snad) 0 korun

Celková cena večera: 80 korun

Listové prsty a sýrové jednohubky k nakousnutí

Listové těsto vyválíte na pomoučněném vále (stole) a nakrájíte ho na tenké plátky asi jeden centimetr široké a pět centimetrů dlouhé. Pokud nemáte mouku ani vál (či stůl), můžete udělat malé válečky přímo rukou. Takto připravené kousky těsta položíte jeden vedle druhého na plech, jen co se vejde.

Listové těsto je dostatečně mastné, proto není třeba plech vytírat tukem. Každý kousek těsta zlehka posypete trochou nastrouhaného sýru a solí. Pečete pár minut na 180 °C, dokud těsto nezačně zlátnout a sýr bublat. Poté kousky vyndáte a necháte zchladnout.

Zbylý sýr stačí už jen pokrájet na kostičky. Hroznové víno spolu s kostičkou sýra napichujte na párátka a vyskládejte na talíř. Na druhý naaranžujte listové prsty.

OBR.: Kurzor na srdci s nápisem sale

Nákupy se slevou. Zdroj ilustrací: sxc.hu Koláž: Helena Ešnerová, Topzine.cz

Jak udělat levně dojem? Vínem v akci

Na vínech se nevyplatí šetřit. S nižší cenou klesá většinou i přímo úměrně chuť, na cenovém dně se drží patoky připomínající chutí spíše vinný ocet. Obchodní řetězce však mívají tu a tam výrazné slevy i těch lepších vín. Tato strategie vás sice trochu nutí plánovat večer podle cenových letáků, ale při troše štěstí si toho druhá polovička nevšimne.

Dalším typem je hostit drahého vinným střikem. Večer nejenže proběhne bez případného faux pas, ráno vás nebude ani trápit případná kocovina.

Pokud půjde vše dobře, budete hrdinou či hrdinkou večera.

Foto: Romantická večeře muže a ženy

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Romantika ve dvou. Zn.: levně