Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rolling Stones slaví padesát let. Poslechněte si dnešní nový song

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

8. 11. 2012

Rolling Stones dnes představili nový song nazvaný One More Shot. Bude součástí kompilace největších hitů GRRR, která vyjde v pondělí 12. listopadu.

FOTO: Rolling Stones

Rolling Stones Zdroj: myspace.com

One More Shot je druhou novinkou, které letos vyšla z dílny Stones. Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood a Charlie Watts se vrátili do studia po sedmi letech.

Čtěte také, co si myslí rockové hvězdy o Simonu Cowellovi

Důvodem byla právě příprava dvou nových tracků, které mají korunovat výběr největších hitů nazvaný GRRR. Ten vyjde 12. listopadu a jeho obal zdobí podobizna King Konga s typickou červenou pusou, známým logem kapely.

[youtube-height=25]iecBKNWn6hc[/youtube]

Rolling Stones – One More Shot

Výběr vychází u příležitosti jubilea. Rolling Stones totiž letos slaví padesát let od začátku kariéry. Před půlstoletím začínali v londýnském klubu Marquee, který se postupem času proslavil jako líheň budoucích hvězd.

Na tomto místě začíná i nový dokument nazvaný Crossfire Hurricane, který měl premiéru minulý měsíc. Mapuje celou kariéru od skromných začátků přes rychlý vzestup až po rozvoj rockového životního stylu, který Stones dovedli k dokonalosti.

Kapela na podporu zmíněné kolekce hitů GRRR vyrazila na turné. Zatím zahrála kromě domovské Velké Británie ve Francii a na programu jsou také koncerty v USA, tím však prý šňůra neskončí. Stones se zmínili i o zatím neurčitých plánech zahrát si na proslulém britském festivalu Glastonbury. Zdá se tedy, že ani po pěti nabitých dekádách se angličtí rockoví veteráni zdaleka nechystají do důchodu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rolling Stones slaví padesát let. Poslechněte si dnešní nový song