Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební hvězdy se shodují: U přísného Simona Cowella bychom pohořeli

Adam Vrána

Adam Vrána

5. 11. 2012

Hlavní porotce britské pěvecké reality show X Factor Simon Cowell čelí ostrým výrokům ze strany hudebních celebrit. Opřeli se do něj mnozí od Eltona Johna až po Rogera Daltreye.

FOTO: Simon Cowell

Simon Cowell Zdroj: youtube.com

„Cowell je hyena, která by neváhala zatnout zuby i do Boba Dylana. Měli by ho zneškodnit,“ míní skotský baskytarista Jack Bruce, jeden ze zakladatelů britské blues rockové kapely Cream. Reaguje na kritičnost až neomalenost Cowellova přístupu k hodnocení soutěžících.

Čtěte také o hádkách v American Idol

Podobného názoru jsou i Bruceovi kolegové Gene Simmons z Kiss a Roger Daltrey, zpěvák formace The Who. Oba přiznali, že pokud by se ocitli na místě soutěžících, nevěří, že by u Cowella obstáli.

[youtube-height=25]Zga4_09nWzY[/youtube]

Cream – Sunshine of Your Love

O něco mírněji a v širších souvislostech se k duchovnímu otci X Factoru vyjádřil zpěvák, skladatel a klavírista Elton John: „Soutěž X Factor a jim podobné už dávno neplní svou základní funkci, tedy produkování skutečných umělců. Namísto toho si všímají charismatických exhibicionistů, kteří trpí absencí jakéhokoliv talentu a z hudebního výslunní mizí zpravidla velice rychle, pakliže se na něj vůbec dostanou.“

Kritika Cowella, jenž se do povědomí diváků zapsal jako kousavý hodnotitel nejen výkonů soutěžících, ale i nemístným poukazováním na jejich vzhled, vyvolala u řady jeho kolegů z branže pobouřené ohlasy. Televizní a rozhlasová moderátorka Nicki Chapmanová označila výrok Eltona Johna za absurdní.

„Nelze kritizovat umělce jako Leonu Lewis, Alexandru Burke nebo Cheryl Cole. Prosadili se i v zemích, kde se X Factor nevysílá a tudíž má na jejich úspěch nepatrný vliv. Počet jejich prodaných alb se pohybuje v řádu milionů, těžko proto pochybovat o jejich talentu a tím pádem i o  bezúčelnosti soutěže,“ tvrdí Chapmanová.

Česká podoba X Factoru se v tuzemsku poprvé uskutečnila v roce 2008 pod dohledem poroty složené z Gabriely Osvaldové, Ondřeje Soukupa a Petra Jandy. Vítězství a jeden milion korun si tehdy odnesl Jiří Zonyga, jenž má doposud na svém kontě debut s názvem Kus cesty zbývá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební hvězdy se shodují: U přísného Simona Cowella bychom pohořeli