Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rok 2012 přinese nová alba U2, The Offspring nebo Charlie Straight

Radek Kolínský

Radek Kolínský

26. 1. 2012

Každý rok se spekuluje, jaká nová alba ten následující rok přinese. A že bude i letos z čeho vybírat, se dozvíte z tohoto článku.

The Offspring vydají v roce 2012 nové album Foto: Petra Jansová, TOPZINE.cz

Začněme s očekávanými novinkami u nás: Charlie Straight, zástupci české indie scény, mají v plánu vydat svou druhou desku. Ponese název Someone With a Slow Heartbeat a vyjít by měla během března. Debutová deska She´s a Good Swimmer byl jak fanoušky, tak i hudebními kritiky velmi kladně přijat. Uvidíme, zda její nástupkyně bude stejně tak kvalitní, či nikoli.

Čtěte také exkluzivní rozhovor s Charlie Straight

Ve skupině Umakart působí nejedno zvučné jméno české hudební scény, například Jaroslav Švejdík či Dušan Neuwerth. Spojili se s legendárním českým zpěvákem Václavem Neckářem a vytvořili titulní píseň Půlnoční pro komiksovou adaptaci Alois Nebel. Po tomto velkém úspěchu se dohodli, že společně vytvoří album. Jeho natáčení naplánovali na měsíc leden, takže se určitě brzy máme na co těšit

Kdo by neznal U2, irskou rockovou stálici existující již přes třicet let? Bono Vox a jeho parta sestrojili takových hitů, že by se to nedalo ani spočítat. Nadcházející album bude mít pořadové číslo třináct, ovšem v případě U2 se smůly asi obávat nemusíme. Deska by mě vyjít na podzim.

The Offspring v srpnu loňského roku českému publiku dokázali, že jejich kalifornský punk rock má stále co říct i s přibývajícími vráskami na tváři. Jejich poslední studiovka Rise and Fall, Rage and Grace se k fanouškům dostala v roce 2008. Pokud stále nemáte dostatečné indicie, s následujícím videoklipem si již stoprocentně budete jisti, na čí album se letos můžete těšit. Deska má vyjít někdy v průběhu roku, ale vzhledem k tomu, že skupina již pilně nahrávala loňské léto, bychom neměli zas tak dlouho čekat.

O pořádný hudební rozruch se již před pár dny postarali britští Enter Shikari. Ti totiž 16. ledna vypustili do světa již svou třetí desku. Tu pojmenovali A Flash Flood Of Colour a i zde geniálním způsobem kombinují kytarový metalcore s electronickým dubstepem.

Jedno z nejočekávanějších alb roku tak již máme za sebou. Uvidíme, zda další desky budou alespoň stejně tak dobré.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rok 2012 přinese nová alba U2, The Offspring nebo Charlie Straight