Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rockeři Pavlov’s Dog v Praze představí comebackové album Echo & Boo

Martin Palounek

Martin Palounek

27. 10. 2011

FOTO: Pavlov's DogAmerická rocková formace Pavlov’s Dog vystoupí v sobotu 30. října v pražské Retro Music Hall. S novým albem po téměř dvaceti letech se hudebníci vrhli do série koncertů a Českou republiku nemohli při plánování turné vynechat.

FOTO: Pavlov's Dog

Pavlov's Dog, Zdroj: Agentura Ozzy&Potkan

Někdo vyzdvihuje jejich hard rockovou podstatu, někdo naopak zdůrazňuje jejich progresivní prvky. Jisté je, že Pavlov’s Dog jsou jedinou kapelou svého druhu. Charakterizuje je jak osobitý hlas zpěváka Davida Surkampa, tak i neobvyklá konfigurace nástrojů.

Jejich takřka symfonického zvuku je dosaženo kombinací mellotronu a houslí. Právě tyto dva instrumenty provází kapelu už od počátku, tedy od roku 1972. Mocné zvuky tehdy ještě poměrně primitivně samplovaného orchestru s typickými technickými nedokonalostmi elektronických kláves z přelomu šedesátých a sedmdesátých let vytvářejí neopakovatelnou atmosféru každé nahrávky a hřejivý sound.

Čtěte také: Uriah Heep: Češi jsou vášniví rockeři, kteří umí uvařit nejlepší pivo

Kapela prorazila se svým osobitým stylem v roce 1972 a stihla vydat dvě alba. Třetí jim nahrávací společnost pro nízké příjmy z prvních dvou nepovolila, a tak se v roce 1977 rozpadli. V roce 1990 dva původní členové obnovili činnost a vydali nové album.

Po téměř dvaceti letech začínají aktivněji koncertovat a v roce 2010 vydali novou desku, Echo & Boo, která byla okamžitě následována živým albem Live and Unleashed. I po těch letech mají energie na rozdávání a kritici jejich poslední počiny hodnotí velice přívětivě. Zbývá už jen zjistit, jakou show 30. října předvedou v Praze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rockeři Pavlov’s Dog v Praze představí comebackové album Echo & Boo