×
TOPZINE.cz

Rock for People 2013: Návštěvníky vítají mladé kapely i pěkné počasí

S příchodem letních prázdnin již tradičně začíná i nejprestižnější tuzemský hudební festival Rock for People, který letošním ročníkem oslaví již 19. narozeniny. Týden plný muziky odstartoval zahřívacím nultým dnem s domácími kapelami.

FOTO: 30 Seconds to Mars
Nejvíce emocí zatím budí 30 Seconds to Mars . | Zdroj: Smart Communication

Tisíce fanoušků si nenechaly ujít pondělní vystoupení, která lákala návštěvníky na vstup zdarma a příjemnou atmosféru podpořenou slunečným počasím. Areál Festivalparku na královéhradeckém letišti dokončuje své přípravy nejen pro více než 200 vystupujících umělců na 10 pódiích, ale také pro očekávaných 30 000 návštěvníků.

Letošní ročník se může pyšnit obzvláště vydařeným výběrem zahraničních i domácích interpretů. Mezi největší lákadla jednoznačně patří Thirty Seconds to Mars, Queens of the Stone Age, Bloc Party, Foals, Billy Talent či Klaxons. Z domácí scény se pak návštěvníci mohou těšit na stálice tuzemských festivalů, jakými jsou Kryštof, Charlie Straight, Mandrage či Tomáš Klus.

Karel Gott ve svém repertoáru přiostří

O tom, že název festivalu Rock for People již dávno nevypovídá o úzkém zaměření pouze na rockovou muziku, se pořadatelé návštěvníky rozhodli i letos přesvědčit silným zastoupením producentů z oblasti elektronické hudby. Příznivci elektroniky se tak mohou tento rok těšit na The Parov Stelar Band, Modestep, Borgore či domácí Skyline.

Jedním z největších překvapení devatenáctého ročníku však bude bezesporu hvězda české populární hudby Karel Gott, který vystoupí jako speciální host ve čtvrtek večer na kryté Staropramen stage od osmé hodiny večerní. Mistr přislíbil, že místo milostných balad raději trochu přitvrdí, a diváci se tak mohou těšit na skutečný rock’n’roll.

Oproti loňskému roku, kdy se festival zapsal do historie nevlídným počasím, které mělo za následky nejen výpadky proudu, ale také přerušení některých vystoupení, letošní ročník dle předpovědí proběhne bez klimatických extrémů. Doufejme tedy, že se prognózy naplní, a návštěvníci si tak budou moci nerušeně vychutnat všechny interprety.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..