Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Rock for People 2012 začíná. Festivalparkem projede alegorický průvod

Aneta Filipová

Aneta Filipová

3. 7. 2012

FOTO: Traffic-Dance_Spitfire-CompanyJeden z největších tuzemských hudebních festivalů nezapomíná ani na milovníky divadla. Vedle zvučných muzikantských jmen láká na doprovodné divadelní dění přímo v centru Festivalparku.

FOTO: Traffic-Dance_Spitfire-Company

Je libo revoluci? Zdroj: rfp.cz

Pro čtyři divadelní soubory, které mimo jiné projdou v alegorickém průvodů celým Festivalparkem, jsou letos připraveny vlastní scény. Organizátoři slibují, že přítomnost divadla na festivalu zaregistruje každý návštěvník alespoň na jednu podvečerní hodinu. Hrát se navíc bude i pro děti. Repertoár pro nejmenší připravil divadelní spolek Studna.

Festival vsází na osvědčené matadory jako Kvelb nebo Spitfire Company. Letos v premiéře navíc dorazí kočovné Divadlo Koňa a Motora. Chybět nebude představení na alegorickém voze, fireshow, loutky nebo alternativní pohybové divadlo.

Festival v Hradci: Odyssee se tleskalo ve stoje

Spitfire Company představí nekonvenční hudebně-divadelní vykřičený projekt Traffic dance, který naváže na dění loňského ročníku.

„Pouliční divadlo Traffic Dance (Join the Revolution) plné perkusivních rytmů druhý festivalový den Rock for People dobře charakterizovalo. Když po sedmé hodině vyjel starý hasičský vůz ověšený bubeníky do ulic Festivalparku, shrnul tak do malého prostoru vše, co Rock for People provází. Hudbu, její rozmanitost, radost, barevnost, hravost,“ napsaly tehdy Festivalové noviny.

Letos je přichystán zážitek v podobě speciálních závěsných bubenických plošin a na nich zavěšených bubeníků.

Festivalovým nováčkem je Divadlo Koňa a Motora, které navazuje na klasické kočovné pouliční divadlo a cíle jejich tvorby odráží současné tendence site-specific. Do Hradce Králové mimo jiné přivezou silně autorské adaptace Shakespearových her, ve kterých spojí punk a Macbetha.

Site-specific art je umění využít speciální místo k divadelnímu nebo výtvarnému představení, aniž by autoři výrazně změnili prostředí. Site-specific se většinou koná v zajímavých venkovních prostorech, které se dají kreativně a unikátně využít. Dílo se musí s prostředím vzájemně doplňovat.

FOTO: Divadlo Koňa a Motora

Přijďte nakouknout, co se děje v maringotce

Také divadelní spolek Kvelb po vzoru minulého roku předvede další díly improvizovaného loutkového televizního seriálu První, Český, Nekonečný, Festivalový, loutkový seriál o Eulálii a Celestýnovi, které nabídnou humorný a satirický pohled na telenovely a jiné nekonečné žánry.

Další chystané performance tohoto uskupení ponesou název Nautrilus ZŮM a Naděje zrození, při kterých uvidíte obří tříkolku a desetimetrového anděla.

Rock For People

Hradec Králové

Kdy: 3.–6. července

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People 2012 začíná. Festivalparkem projede alegorický průvod