Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Robin Hood si vystřelil Zlatou desku. Muzikál oslavil v Kalichu jubileum

Jana Kumherová

Jana Kumherová

6. 11. 2012

Možná si vzpomenete na televizní soutěž, v níž účastníci bojovali o role Robina z Locksley a jeho družky Mariany. Od premiéry muzikálu uplynuly dva roky a 1. listopadu ho zhlédl jubilejní stý tisící divák.

FOTO: Robin Hood

Muzikál Robin Hood je stále velkým lákadlem pro diváky. Zdroj: Kalich

Když jeviště Kalichu poprvé propadlo tajům Sherwoodského lesa, předpokládalo se, že zbojníci sklidí u diváků úspěch. Muzikál se na scéně udržel poměrně dlouhou dobu a stále si nemůže stěžovat na neobsazená místa v hledišti. Svědčí o tom i počet lidí, kteří se již na vystoupení přišli podívat.

Mohlo by vás zajímat: Kalich po sté hledal Osmý světadíl

Přivítání stotisícího návštěvníka nebylo ale tím jediným, co dělalo večer 1. listopadu výjimečným. Divadlo Kalich oslavilo čokoládovým dortem 13. narozeniny, zatímco Robin Hood si místo slavného stříbrného šípu vystřelil Zlatou desku. Z ocenění za prodej cédéček měli tvůrci snad největší radost.

FOTO: Robin Hood

V dnešní době je cena za prodej CD vzácnost, říkají tvůrci

„Získat Zlatou desku v době, kdy lidi kradou muziku v podobě digitálních jedniček a nul, je skoro zázrak,“ podotýká skladatel Ondřej Soukup, který cenu přijal společně se spoluautorkou Gábinou Osvaldovou a producentem Michalem Kocourkem. Podle Gábiny Osvaldové je to signál, že se jim muzikál docela povedl.

V rolích ústřední dvojice se na jevišti střídají tři Robinové a čtyři Mariany, vítězové televizní soutěže. Na jubilejním představení si zahrál Jan Kříž společně s Luciou Šoralovou.

The YouTube ID of q8g7-YRfLGQ&feature=player_embedded is invalid.

„Na Robinu Hoodovi se mi líbí, že je to na začátku úplně obyčejný člověk, který spoustu věcí pokazí, chová se jako hlupák, jako úplnej vůl. Kvůli tomu ztratí všechny svoje nejbližší,“ popsal svoji roli TOPZINE.cz Jan Kříž.

„Tenhle přešlap ho vyhecuje k tomu, že se má stát vůdcem pro tu skupinu lidí a dát jim naději. Robin je náročná postava právě v tom, že má být jako vítr – má být nadějí a bojovníkem. Lidé mají rádi komiksy a chtějí svoje hrdiny. V tuhle chvíli já ale najednou mám tím hrdinou být, což je hrozně zajímavé a velmi složité,“ dodal Kříž.

FOTO: Robin Hood

V rolích ústřední dvojice se střídá sedm představitelů

Jak se podle něj změnilo pojetí od prvního uvedení? „Samozřejmě jsem nemohl nijak zásadně změnit koncept postavy, která už je nějak stanovená a narežírovaná. Divadlo se mění a vyvíjí, i já jsem o tři roky starší. Myslím, že se postava změnila skrze mě, že Robin je teď o tři roky starší,“ odpověděl TOPZINE.cz Kříž.

Čtěte také: Mrcha si ukradla muzikál Pomáda

Ještě potrvá, než se stromy Sherwoodského hvozdu v divadle Kalich vykácí. Robin Hood ale není jediným představením v Kalichu, které diváky neustále láká do hlediště. Oblíbenost tohoto divadla dokazuje i zpráva Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu, která ho označila za nejnavštěvovanější soukromou scénu v České republice.

Robin Hood

Divadlo Kalich

Autoři: Gabriela Osvaldová, Ondřej Soukup

Režie: Ján Ďurovčík

Hrají: Jan Kříž, Tomáš Savka, Václav Noid Bárta, Lucia Šoralová, Nela Pocisková, Martina Bártová, Michaela Doubravová a další

Vstupenky: 199 Kč (stání) , 399 Kč, 499 Kč, 599 Kč a 699 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Robin Hood si vystřelil Zlatou desku. Muzikál oslavil v Kalichu jubileum