Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Robbins z Shawshanku bude natáčet film v Praze. Přímo na Václaváku

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

10. 8. 2012

Tim Robbins, kterého mnozí znají díky hlavní roli ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank, se už poněkolikáté vrátí i do režisérského křesla. Tentokrát ale plánuje natočit film, který se odehrává v Praze.

Naposledy se Tim Robbins objevil v Green Lanternovi. Zdroj: Warner Bros.

Tim Robbins se ujal povídky Arthura Phillipa s názvem Wenceslas Square, což je anglický výraz pro Václavské náměstí. Celá sbírka povídek se věnuje událostem kolem sametové revoluce v roce 1989. Film se prozatím jmenuje City of Lies a bude pojednávat o mladém agentovi CIA, který v Praze během studené války potká krásnou českou špionku StB. Ano, půjde o milostný příběh.

Robbins již podepsal smlouvu, a tak je natáčení i oficiálně potvrzeno. „O natáčení tohoto filmu jsme velmi dlouho usilovali. Mám tudíž velkou radost, že všechno klaplo, a na natáčení se velmi těším,“ uvedl Tomáš Krejčí ze společnosti M&HP, která je koproducentem snímku.

Čtěte více: Chyby ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank: Nalepte si plakát nohama

Držitel Oscara za vedlejší roli ve filmu Tajemná řeka naposledy režíroval celovečerák v roce 1999 (Cradle Will Rock). Byl však nominován na Oscara i za režii dramatu Mrtvý muž přichází se Seanem Pennem. City of Lies by tak nemělo dopadnout špatně, za scénářem navíc stojí prověření Christopher Markus a Stephen McFeely, kteří spolu napsali Captain America: První Avenger.

Snímek se bude natáčet v autentickém prostředí v Praze a vrcholné scény na konci pak přímo na Václavském náměstí. Hlavní role zatím nejsou známy, některé vedlejší a komparz ale pravděpodobně obsadí Češi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Robbins z Shawshanku bude natáčet film v Praze. Přímo na Václaváku