Rob Thurman: V temnotě žijí strašidla!

Žijeme ve světě superlativů. Temná urban fantasy už nikomu nestačí. Musí být stále temnější a temnější. Rob Thurmanová očividně uchopila módní vlnu za správný konec, když svou prvotinu nazvala jasně a srozumitelně – V temnotě.

Ilustrace na obálce knihy V temnotě Autor: Chris McGrath

Jak se zdá, aniž bychom to tušili, všude kolem nás krouží příšery. Upíři, trolové, satyrové. Možná bychom si to už konečně měli přiznat a postavit se tomu čelem, stejně jako hlavní hrdina, Kal Leandros. I když… ten se tomu zrovna čelem nestaví. Naopak. Spolu s nevlastním bratrem Nikem jsou už čtvrtým rokem na útěku. Proč? Kalův biologický otec totiž není tak úplně člověk. A už vůbec ne klaďas.

Poloviční pokrevní spřízněnost s příšerou by Kala nejspíš k útěku nedohnala, koneckonců, horší věci se stávají i v lepších rodinách, ale nezamlouvají se mu plány, které s ním jeho otec, a potažmo celá rodina z otcovy strany, má. Jaké? Na to se Kal vlastně nikdy neptal a ani ho to nezajímalo. Jenže utíkat se nedá věčně, ne když máte za patami samotnou temnotu, a tak se zdá, že Kal už se to brzy dozví. A my s ním.

Román V temnotě za oceánem odstartoval velmi úspěšnou kariéru ještě nedávno neznámé spisovatelky Rob Thurmanové. Od roku 2006, kdy jí ve Spojených státech vyšla první kniha s Kalem a Nikem v hlavní roli, vydává Rob Thurmanová jejich životní příběhy každoročně a vzhledem k stoupající oblíbenosti můžeme odhadovat, že pátým dílem, který spatřil světlo světa letos na jaře, to rozhodně neskončí. V temnotě vydává koncem června nakladatelství Fantom Print. Připravte baterky, protože tohle bude podle všeho nejtemnější urban fantasy všech dob.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Alžběta Lexová
Narozena ve znamení Štíra roku 1988. Studovala Mendelovo gymnázium v rodné Opavě a v současné době studuje Vysokou školu ekonomickou v Praze. Do redakce Topzine.cz nastoupila v květnu 2010 a od února 2011 je editorkou rubriky Hry a fantastika.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*