Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Říjnové koncerty v Praze: Zahrají Billy Cobham či Ana Popovic

Martin Faix

Martin Faix

3. 10. 2011

Billy CobhamPrvní říjnový týden bude převážně ve znamení jazzu, neboť v Praze vystoupí francouzský trumpetista Erik Truffaz a den na to americký bubeník Billy Cobham. Příznivce rockové hudby pro změnu potěší srbská rockerka Ana Popovic.

Billy Cobham

Billy Cobham, Zdroj: www.billycobham.com

Erik Truffaz se svým kvartetem vystoupí v pondělí 3. října v 19:30 v žižkovském Paláci Akropolis. Tento trumpetista z Francie přijíždí do Prahy představit svoji zatím poslední desku s názvem In Between z roku 2010, na které se podílela také švýcarská písničkářka Sophie Hunger.

Čtěte také: V Praze bude koncertovat  trumpetista Erik Truffaz

Do Prahy však přijel Truffaz s jinou písničkářkou ze Švýcarska – Annou Aaron, která Sophii Hunger nahradí ve zpívaných částech koncertu a zároveň vystoupí také jako předkapela.

V Lucerna Music Baru zahraje americký bubeník Billy Cobham

Dalším významnou hudební událostí bude koncert amerického bubeníka Billyho Cobhama, který je dodnes uznáván jako jeden z nejlepších jazzrockových bubeníků. Billy Cobham odstartoval naplno svoji hudební dráhu koncertováním s Milesem Davisem, se kterým spolupracoval i na desce Bitches Brew, která je dodnes považována za jeden z vrcholů jazz fusion.

Po odchodu z Davisovy kapely se přidal ke kytaristovi Johnu McLaughlinovi, který v roce 1971 založil svoji vlastní kapelu Mahavishnu Orchestra, ve které hrál mimo jiné na klávesy i český rodák Jan Hammer. Ačkoli tato skupina existovala jen dva roky, je dodnes s nostalgií vzpomínáná jako jedna z nejlepších jazzových skupin sedmdesátých let.

[Youtube]LcQKjffxIOY[/Youtube]

Od té doby Billy Cobham spolupracoval s nesčetným množstvím vrcholových jazzových muzikantů (Stanley Clarke, Miroslav Vitouš, George Duke…) a mimo tato hostování rozjel i vlastní sólovou kariéru.

Vstupenky na Billyho Cobhama zakoupíte online za 430 korun

Billy Cobham je stále považován za jednoho z nejlepších jazzových bubeníků na světě především kvůli jeho přesné technice hraní a nádhernému sytému zvuku bicích. Jeho koncert se uskuteční 4. října v Lucerna Music Baru ve 20:00 v sestavě: Billy Cobham – bicí, Jean-Marie Ecay – kytara, Michael Mondesir – baskytara, Christophe Cravero – klávesy a housle, Camelia Ben Naceur – klávesy.

Rocková zpěvačka a kytaristka Ana Popovic představí svoji novou desku Unconditional

Ve čtvrtek 6. října v Lucerna Music Baru vystoupí srbská umělkyně Ana Popovic. Její rockové a bluesové písně hrané neotřele funkovým stylem jí přinesly cenu Nejlepší zahraniční umělec od British Blues Awards v roce 2010.

[Youtube]Tad7VR3faCU[/Youtube]

Vstupenky na koncert Any Popovic koupíte od 490 korun online

Do Prahy Ana Popovic přijede v rámci projektu Mezinárodní víkend žen a předvede písně i ze se své nové desky s názvem Unconditional. Na svém kontě má tato mladá umělkyně od roku 2000 pět studiových alb a dva vydané živé koncerty. Nádherný hlas a syrový zvuk její elektrické kytary jsou opravdu velkým lákadlem.

[table id=101 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Říjnové koncerty v Praze: Zahrají Billy Cobham či Ana Popovic