Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Retro tančírna letos podruhé: Parov Stelar Band míří na podzim do haly

Adam Vrána

Adam Vrána

17. 8. 2013

Do Prahy se po necelém roce opět chystá rakouská electro-swingová šestice Parov Stelar Band. S novým albem a neokoukanou show přijedou 15. října do holešovické Incheba Areny. Vstupenky jsou k pořízení online od 720 korun.

FOTO: Parov Stelar Band

Parov Stelar Band. Zdroj: Indies Scope

Originální fúzi retrospektivního swingu a elektronických beatů dovezl DJ Parov Stelar (vlastním jménem Marcus Füreder) i s kapelou do Čech už několikrát. O tom, že má tuzemskému publiku co nabídnout, přesvědčil loni vyprodaným koncertem ve Velkém sálu pražské Lucerny anebo headliningem na letošním ročníku festivalu Rock for People.

Není to přitom tak dávno, co se u nás o Fürederovi takřka nevědělo. Osmatřicetiletý rodák z Lince se zpočátku věnoval minimal technu, coby oddaný příznivec jazzu a blues se však rád pouštěl do experimentů. Z nich pak shodou okolností postupně vzešel jeden z nejvyhledávanějších žánrů poslední doby – songy Parov Stelar kromě éterů rádií znějí i ve filmech nebo reklamních spotech.

Bezmála dva roky od vydání posledního dvojalba The Princess chystá letos rakouský DJ hned dvě novinky. První z nich je EP, jež ponese nejnovější singl s názvem Keep on Dancing a které by mělo vyjít 13. září.

Necelý měsíc poté bude následovat plnohodnotné album. Spolu s ním plánuje českým fanouškům během tuzemské halové premiéry spolu s kapelou předvést i zcela novou show, která v minulosti nabízela pestrou škálu elegantních retro outfitů, působivé videoprojekce a energická sóla, jež nostalgicky pojaté tvorbě uměla dodat ten správný říz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Retro tančírna letos podruhé: Parov Stelar Band míří na podzim do haly