Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace Hello Kitty nabízí růžové menu a kočičí burgery. Podívejte se

Redakce

Redakce

17. 3. 2012

Tématická restaurace zařízená ve stylu Hello Kitty, která by mohla patřit do pomyslného žebříčku nejbizarnějších restaurací vůbec, byla otevřena v prosinci loňského roku v Pekingu.[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/hello-kitty-restaurant/]

Interiér spolu s vybavením restaurace je sladěn v růžových barvách v kompozici s bílou a zlatavou. Dekorace tvoří z velké části vyobrazené podobizny kreslené kočičky, které naleznete po celé restauraci.

Roztomilá kočička nebo nevkus?

Podobizna Kitty nechybí ani na ubrouscích, dokonce i pokrmy a nápoje jsou tématicky zdobené.

Není divu, že je restaurace přizpůsobena především pro fanoušky Hello Kitty, protože všem ostatním se při pohledu na restauraci vybaví myšlenka, že se jedná o nepředstavitelný kýč.

Hello Kitty se zrodila v rukou japonské designérky Juko Šimizu. Jedná se o rasu japonské bobtailové kočky bílé barvy s červenou mašlí, jejíž podobizna se poprvé objevila roku 1975 v Japonsku na plastové peněžence. Hello Kitty je základem japonské popkultury nazývané kawaii.

Management Hello Kitty restaurant spolu s designéry si dali záležet na veškerých detailech včetně sladěného personálu. Servírky jsou oblečeny do růžových šatů a číšníci nosí modré kalhoty s lacly doplněné o velkou červenou mašli.

Portrét s kočkou a mašlí

V restauraci rovněž naleznete speciální místečko, kde se můžete vyfotit na křeslech s plyšovými kočičkami Hello Kitty.

Čtěte také: Představujeme 8 nejšílenějších restaurací světa

Posuďte sami, zda by pro vás byla restaurace plná bílorůžových kočiček jedním z míst, které byste v Pekingu chtěli navštívit.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Restaurace Hello Kitty nabízí růžové menu a kočičí burgery. Podívejte se