Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Regina Spektor se v novém klipu How stylizuje do gejšy i houslí

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

18. 10. 2012

Regina Spektor, americká písničkářka ruského původu, včera uveřejnila nový videoklip k singlu How. Ten je třetí ukázkou z aktuálního alba What We Saw from the Cheap Seats.

FOTO: Regina Spektor

Regina Spektor Zdroj: reginaspektor.com

Regina Spektor letos v květnu vydala šesté studiové album What We Saw from the Cheap Seats. Zahrnuje z větší části songy, které již mají v Reginině repertoáru pevné místo.

Čtěte také o možnostech návratu Oasis

Zde je zpěvačka představuje v dosud neznámém podání, příkladem je třeba Don’t Leave Me (Ne me quitte pas). Některé tracky jsou naopak původními studiovými verzemi, pro fanoušky jde tedy o zajímavý náhled do vývoje jednotlivých songů.

Nenápadná mladá Newyorčanka se vryla do povědomí posluchačů zejména v roce 2004 po vydání průlomového alba Soviet Kitsch. Z newyorské klubové nezávislé scény se během prvních několika let nového tisíciletí vypracovala k mezinárodní slávě.

Zaujala díky svému osobitému stylu, který kombinuje rozličné žánry a vlivy, ale přitom je mnohdy minimalistický. Při vystoupeních si Spektor často vystačí pouze s klavírem a vlastními vokály.

Regina Spektor – Fidelity
[youtube-height=25]wigqKfLWjvM[/youtube]

Její hudba bývá nejčastěji zařazována do pomyslné škatulky indie popu, ale lze v ní slyšet vliv jazzu, folku či klasické hudby. Ne nadarmo je Spektor původně klasická klavíristka.

Míchání stylů u zpěvačky nepřekvapuje vzhledem k jejímu původu. Regina vyrostla v Rusku, ale v období perestrojky emigrovala do Spojených států a jak ruské, tak americké prostředí ji podle jejích slov silně ovlivňuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Regina Spektor se v novém klipu How stylizuje do gejšy i houslí