Menu
TOPZINE.cz

Recept na Bloody Mary. Připravte si lék na ranní kocovinu

Pochutnávat si na vodce zalité rajčatovým džusem, dochucené tabaskem a křenovou omáčkou, to chce opravdu silný žaludek. Přitom právě Krvavá Mary dokáže vražednou kombinací ingrediencí vyprostit naše tělo z nelítostného sevření ranní kocoviny.

FOTO: Koktejl Bloody Mary

Domovem koktejlu Bloody Mary je Paříž, dostanete ho ale všude na světě, Zdroj: wikipedia.com

Řízný míchaný nápoj vznikl v roce 1921 v proslulém pařížském Harry´s New York Bar, ve kterém v té době trávili večery i Ernest Hemingway nebo Coco Chanel.

Celer byl prostě po ruce

Když si ve stejném baru o několik desítek let později jeden host objednal Bloody Mary, dostal nápoj bez obvyklého míchátka. Ve vzteku bez rozmýšlení popadl nejbližší předmět, kterým byl kousek celerové natě, a nápoj si s ním zamíchal. Od té doby je celer klasickou ozdobou krvavě rudého koktejlu.

Ingredience

šťáva z půlky citronu

½ lžičky křenové omáčky

2 kapky worcesterské omáčky

1 kapka tabasca

6 cl rajčatového džusu

6 cl vodky

sůl

chilli paprička nebo špetka kayenského pepře

Koktejl se připravuje v šejkru – několika ráznými zatřepáními se jednotlivé ingredience dokonale promísí. Co se týče zdobení koktejlu, fantazii se meze nekladou – ve Velké Británii se používá tygří kreveta, ve Skotsku volské oko a hořčice.

Vyzkoušejte také recept na jahodové Daiquiri!

Na skle můžeme vytvořit krustu ze špetky soli a pepře a přidat cokoliv, co vám chutná a dá se nabodnout, nebo prostě položit na hladinu mixu, různé druhy uzeniny nevyjímaje.

Snídaně barmanů

Koktejl z netradičních ingrediencí vznikl jako nápoj na posílení. Prvotní verzí byl rajčatový džus s vodkou a postupně se začaly přidávat ostatní přísady.

FOTO: Bloody Mary koktejl

Bloody Mary se dá ozdobit téměř vším – například krabím klepetem a nakládanými fazolovými lusky, Zdroj: wikipedia.com

Sloupek v dobových pařížských novinách upozorňuje na blahodárné účinky koktejlu – pomáhá prý při silných bolestech hlavy i při ranní žaludeční nevolnosti. Proto také dostal přízvisko Snídaně barmanů.

Mary krvácí po celém světě

Koktejl Bloody Mary je původem z Francie, během krátké doby se ale rozšířil do celého světa a téměř každá země vynalezla jinou obdobu koktejlu.

Ve španělsky mluvících zemích se pije Bloody María – s tequilou místo vodky, zatímco v Japonsku dostanete jemnou variaci Bloody Geisha (vodku nahrazuje saké).

Objednáte-li si Virgin Mary, Bloody Virgin nebo Bloody Shame, pochutnáte si na nealkoholické verzi koktejlu.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Recept na Bloody Mary. Připravte si lék na ranní kocovinu