Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: V Pardubicích servírovali Blbce k večeři. Humor ovládl hlediště

FOTO: Blbec k večeřiVýchodočeské divadlo do svého repertoáru jako předposlední premiéru zařadilo Blbce k večeři. Komedie si pohrává s lehkým humorem a diváci se dobře baví při pohledu na lidskou hloupost.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/blbec-k-veceri/|width=660]

Komedií francouzského dramatika Francise Vebera nahradilo divadlo původně plánovanou hru Pokoj pro svobodné pány, kterou z provozních důvodů nezařadí do repertoáru.

Divákům je Blbec k večeři známý již z filmového zpracování a sama divadelní verze Východočeského divadla se jím inspirovala. Ovšem jen z části, jinak hru pojali zcela osobitým způsobem.

Recenzujeme: Ve Východočeském divadle se zpívalo v dešti

Děj této inscenace vypráví o bohatém nakladateli Pierru Brochantovi, který se každou středu s přáteli účastní večeře, na kterou si každý má přivést svého blbce. Pak se celou večeři baví na jeho účet a on o tom nemá ani tušení. Když si tedy do bytu za účelem této večeře Pierre pozve Françoise Pignona, ještě netuší, že věci se začnou vymykat kontrole. A právě tady začíná hodina plná humoru.

FOTO: Návštěva daňového kontrolora

Alexandr Postler v roli blbce pohostil i daňového kontrolora. Zdroj: Ladislav Formánek, vcd.cz

Do hlavních rolí Hana Mikolášková zvolila dvojici herců, kteří si báječně rozumí nejen na podiu, ale i mimo něj. Volba byla velmi zdařilá. Bohatého a sobeckého nakladatele zahrál Martin Mejzlík. Jeho herecký výkon byl pozoruhodný a diváky velmi nadchl.

Kdo byl nejzdařilejším blbcem?

Ovšem nejlepší herecký výkon celého představení předvedl Alexander Postler. Osobitý šarm a humor vložil do blbce Françoise Pignona. Roli zahrál s grácií a dodal postavě kouzlo, které zaujalo každého. V některých scénách diváci ani nevěřili, že herec je ještě stále hercem.

Velmi zdařilé bylo rozestavení scény připomínající pařížský byt, stejně jako kostýmy, které byly jednoduché, ale velmi elegantní a nápadité.

Foto: Blbec k večeři v Pardubicích

Bohatého a sobeckého nakladatele ztvárnil Martin Mejzlík.

Hudba, jenž provází scény během představení, diváka zavádí přímo do prostředí pařížských ulic. V určitých místech krásně doplňuje břitký humor a jinde umocňuje představu diváka o Paříži.

Východočeské divadlo volbou této hry dozajista nechybovalo. Blbec k večeři je představením, při němž si divák odpočine a dosytosti se zasměje lidské blbosti.

Blbec k večeři

Východočeské divadlo Pardubice

Režie: Hana Mikolášková

Hrají: Alexandr Postler, Martin Mejzlík, Josef Vrána, Jan Musil, Kristina Jelínková, Jindra Janoušková, Radek Žák

Hodnocení: 80 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: V Pardubicích servírovali Blbce k večeři. Humor ovládl hlediště