Menu
TOPZINE.cz
Hudba

RECENZE: Karel Gott na Rock for People 2013 uhranul festivalové publikum

Redakce

Redakce

5. 7. 2013

Třetí den festivalu Rock for People proběhl ve znamení velkých a dlouho očekávaných hvězd, mezi nimiž nechyběl ani Karel Gott – legenda, která v počtu skandujících fanoušků hravě strčila do kapsy i indie-rockové Foals a našlapané Queens of the Stone Age.

FOTO: Karel Gott

Od Karla Gotta by se mohl nejeden interpret učit. | Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

Když se jméno několikanásobného českého slavíka objevilo na line-upu festivalu Rock for People, působilo to jako vcelku povedený vtípek. Kdo by to byl tehdy řekl, že se Karel Gott nakonec stane hlavním esem čtvrtečního hudebního programu. A že celý stan, kde koncert probíhal, bude doslova praskat ve švech.

Ještě pozoruhodnější je fakt, co s lidmi dokáže udělat jméno jedné kultovní osobnosti. Davy návštěvníků doslova prchaly z právě končícího koncertu britské kapely Foals, aby si včas zajistily místo s dobrým výhledem. Ve stanu to před zahájením vystoupení neuvěřitelně vřelo, lidé hromadně skandovali Karlovo jméno, pískali a lezli si po ramenou. Skoro jako byste se ocitli na koncertu nějaké staré rockové legendy. Takové přijetí evidentně neočekával ani sám Mistr.

A co víc, s každým odehraným songem nadšení přítomných ještě sílilo. Návštěvníci mohli svým jednohlasným chorálem směle konkurovat i Karlovu profesionálnímu orchestru, pohybovými kreacemi pak dvěma tanečnicím, které se ospale vlnily na pódiu.

Srdečná euforie namísto recese

Během vystoupení zazněly největší hity z Karlovy více než padesátileté hudební dráhy. Český slavík pustil do publika dělovou ránu, vyvolal vzpomínku na českou pohádku o Včelce Máje a zatoužil být stále mlád, stejně jako kdysi před ním i němečtí Alphaville.

Jedinou výtkou vůči setlistu by tak mohlo být jen příliš brzké odehrání skladby Trezor, na níž se klepali snad všichni přihlížející. K zakončení mimořádného vystoupení by se totiž hodila mnohem více než závěrečná Lady Karneval.

S ohledem na neuvěřitelný úspěch celé show je nakonec jedno, že šílená euforie diváků byla v mnoha případech vyvolána směšnou vidinou, jak si na jednom z největších festivalů moderní hudby zapaří na Karla Gotta.

Vystoupení bylo skvěle zvládnuto, zvuk až na drobné výjimky čistý a Karel byl nejen noblesní, ale i neuvěřitelně vstřícný ke svému publiku. Nejeden interpret, který se na Rock for People objevil, by se od něj mohl hodně učit.

Hodnocení: 100 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Karel Gott na Rock for People 2013 uhranul festivalové publikum