Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Rock for People 2013 míří sedmatřicetinásobný Slavík Karel Gott

Adam Vrána

Adam Vrána

30. 5. 2013

Line-up letošního ročníku festivalu Rock for People přichystal pro návštěvníky opravdovou lahůdku. Kromě světově proslulých kapel Queens of the Stone Age, Bloc Party anebo Klaxons potvrdil koncert i nejoblíbenější tuzemský zpěvák Karel Gott.

FOTO: Lounová a Karel Gott při natáčení videoklipu v Klementinu

Karel Gott zahraje na rockovém festivalu vůbec poprvé v životě. Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

„Už před několika lety jsme si řekli, že by bylo fajn zařazovat do programu Rock for People interprety, kteří jsou generačně starší, ale žánrově i kvalitativně přijatelní pro návštěvníky festivalu,“ vysvětluje Gottovo obsazení hudební dramaturg festivalu Petr Fořt.

Že jde o krok správným směrem, potvrdili pořadatelé Rock for People již v minulosti obsazením například Hany Hegerové, Marie Rottrové či Pavla Bobka, jejichž vystoupení sklízela kladné ohlasy. Od Gotta letos očekávají totéž – že jeho performance bude mít grády a zároveň nenapodobitelné kouzlo. „Už jen proto, že se v chystané podobě vůbec nemusí opakovat,“ dodává Fořt.

Zaznít by měly spíše tvrdší písně

Třiasedmdesátiletý hudební veterán, často označovaný jako Mistr nebo Božský Kája, přiznal, že účast na akci podobného ražení ve svém životě absolvuje vůbec poprvé. „Aby bylo v názvu slovo rock, to jsem ještě opravdu nedělal.“

Co se týče repertoáru, jejž Gott odehraje za doprovodu svého Boom Bandu, uvažuje zpěvák o zařazení spíše zvučnějších písní. „Možná trochu přitvrdím, nemůžu zpívat jen milostné balady, k tomu není atmosféra dostatečně intimní. Skladeb však máme k dispozici několik set a často se stává, že koncert upravujeme podle momentálního rozpoložení,“ říká.

Na vystoupení Karla Gotta se fanoušci mohou těšit třetí festivalový den, tedy 4. června. Vstupenky jsou momentálně k dostání za 1.650 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Rock for People 2013 míří sedmatřicetinásobný Slavík Karel Gott