Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Recenze: Jídlo jako životní styl

Samcová Jana

Samcová Jana

16. 4. 2010

Jídlo jako životní stylPomalu ale jistě se neúprosně blíží plavková sezóna. Stresová situace mnohé ženy i nejednoho muže. V hlavě divoce bliká červená kontrolka mám nadváhu. Co teď? Nejvyšší čas pustit se do redukce váhy a přejít na zdravější stravování. S tímto nesnadným úkolem pomůže zbrusu nová příručka každého dietáře – Jídlo jako životní styl.

Jídlo jako životní styl, Zdroj: Mladá fronta a.s.

Jídlo jako životní styl, Zdroj: Mladá fronta a.s.

Pod autorství této redukční bible se podepsali Petra Lamschová, šéfredaktorka časopisu Dieta a výživový specialista Petr Havlíček, který vešel v širší známost svým působením v hubnoucí reality show Jste to, co jíte. Tedy odborníci na slovo vzatí. Dá se však s pomocí této knihy opravdu zhubnout?

Kniha je rozdělena do dvou částí, přičemž první část je sestavena ze sta otázek a odpovědí, které si pokládá každý, kdo přemýšlí o zeštíhlení a zlepšení svého životního stylu. Prostřednictvím těchto informací se například dozvíte, jak by měl vypadat správný oběd, zda je obezita nemoc, co je při hubnutí nejdůležitější nebo jak při redukci váhy pomohou hubnoucí pilulky.

100 zdravých a zároveň chutných receptů

Druhá část je pak kompilací receptů, na sto zdravých, jednoduchých, ale přitom chutných jídel, které pomohou zpestřit jinak fádní jídelníček. Bonusem navíc je pouze zde u jednotlivých receptů exkluzivní uvedení hodnot nejen celkové energie, bílkovin, sacharidů a tuků, ale také cholesterolu, sodíku a vlákniny. Jídla navíc nejenže výborně vypadají, ale také velmi příjemně zní. Řekli byste například o hovězích plátcích se sójovou omáčkou, že mohou být ukuchtěny zdravě?

Jídlo jako životní styl je neocenitelným pomocníkem v boji s nadbytečnými kily. Nabízí odborné rady, jak zatočit s nadváhou i jak si vybudovat plnohodnotnou i chutnou životosprávu.

Jídlo jako životní styl

Aneb 100 otázek, odpovědí a receptů

Vychází v nakladatelství Mladá fronta a.s.

Petra Lamschová

Petr Havlíček

299 Kč | vázaná bez přebalu | 192 stran | 210 x 210 mm

ISBN 978-80-204-2154-8

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Jídlo jako životní styl