Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Holky z kalendáře pobavily i dojaly. Ženy opanovaly jeviště

Kristýna Plešková

Kristýna Plešková

25. 12. 2012

Jana Paulová v premiéře Holky z kalendářeVýchodočeské divadlo v Pardubicích odměnilo věrné divačky ve velkém stylu. Na oslavu silných žen uvedlo premiéru Holky z kalendáře v režii Petra Novotného. Na premiéře zazněly salvy smíchu a objevily se i slzy v očích spokojených divaček.

Holky z kalendáře jsou dobrá volba. Hra o silných ženách si získala srdce všech divaček. Inteligentní humor i dojemné scény si našly své místo na jevišti Východočeského divadla. Ženská část hereckého souboru Východočeského divadla pod taktovkou Petra Novotného ukázala všem, že i těžké životní úděly se dají zvládnout s grácií.

Inscenace jakožto celek působí téměř dokonale. Jednoduchá scéna, na níž se divákovo oko jednoduše orientuje, i krásné známé melodie, které podbarvují scény v průběhu inscenace. To všechno spolu se zdařilými kostýmy a velmi dobrými hereckými výkony tvoří dokonalou harmonii.

Holky z kalendáře

Holky z kalendáře představují příběh žen, které se rozhodnou pomoci za každou cenu. Zdroj: Josef Vostárek, vcd.cz

Na rozdíl od Dona Juana z Holek z kalendáře je zřejmé, že se herečky na jevišti cítily příjemně a pohybovaly se na scéně bez sebemenších obtíží. V inscenaci využily každičkou kulisu a z každého kousku jeviště na diváka dýchla síla příběhu.

Čtěte také: Don Juan útočí v Pardubicích na ženská srdce

Ženský herecký soubor podpořily dvě posily, Jana Paulová a Hana Malehová. Na všech herečkách je zřejmé, že se dokázaly vcítit do svých rolí. Díky tomu poskytly divačkám příležitost, aby se s postavami mohly ztotožnit.

Jindra Janoušková v premiéře

Jindra Janoušková se představila divákům v roli oddané a starostlivé manželky Annie.

Inscenace je celá protkaná kvalitními hereckými výkony, přesto některé vyčnívají. Jana Paulová vnesla do inscenace svěží humor a grácii. Na jevišti se pohybovala s ladností a všechny ženy v publiku očima hltaly její slova od úst.

Velmi dobrý výkon předvedla také domácí herečka Jindra Janoušková, která se po boku Jany Paulové nenechala zastínit. Její ztvárnění vdovy Annie dojalo. V divácích se rázem zvedla vlna empatie s postavou a obdiv k ženské síle a oddanosti.

Holky z kalendáře ve VČD

Po celém světě se najdou příběhy žen totožné s tím, který ztvárnili ve Východočeském divadle.

Z inscenace na diváka dýchne klid a příjemná atmosféra. K tomu dokonalý humor a některé scény, které zná každá žena z běžného života. Ovšem v Holkách z kalendáře je i místo pro slzy. Dojemné scény byly zahrány věrohodně a s takovou něhou jsou zde předkládány křehké mezilidské vztahy, až v některých scénách musely ženy vytahovat z kabelek kapesníčky. Divačky odcházely po premiéře uvolněné a nadšené, že jim Východočeské divadlo nadělilo pod stromeček povedenou inscenaci.

Holky z kalendáře

Východočeské divadlo Pardubice

Režie: Petr Novotný

Hrají: Jindra Janoušková, Jana Paulová, Dagmar Novotná, Romana Chvalová, Ludmila Mecerodová, Helena Malehová, Lída Vlášková, Petra Janečková a další

Hodnocení: 80 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Holky z kalendáře pobavily i dojaly. Ženy opanovaly jeviště