×
TOPZINE.cz

RECENZE: Charleyova teta ovládla Pardubice. Přinesla kvalitní humor

FOTO: Charleyova teta VČD
Petr Borovec si roli Charleyovi tety očividně velmi užíval. Zdroj: Ivo Mičkal, vcd.cz

Východočeské divadlo vsadilo na léty prověřenou klasiku. Komedie Charleyova teta se na jevištích po celém světě hraje více jak 100 let. Tato komedie do Pardubic poprvé přilákala režiséra Milana Schejbala.

Režisér Milan Schejbal, který poprvé spolupracoval s Východočeským divadlem, divákům představil své velkolepé dílo. Charleyova teta, jejíž zápletka je velice oblíbená, si publikum získala. Herecké obsazení, scéna, hudba i kostýmy, to vše velmi dobře ladilo a v premiérový večer navodilo dokonalou atmosféru.

Během celého představení z každé scény na divákovo oko zářila připravenost a propracovanost. Každá scéna nabídla humor této komedii vlastní a zároveň cosi, co bylo skryto pod hereckými výkony. Tyto drobné střípky poskládaly komedii, po které scéna Východočeského divadla léta volala. Během humorných scén nezůstalo jediné oko v hledišti suché, protože všem smíchy doslova tekly slzy.

FOTO: Charleyova teta VČD
Petr Borovec si roli Charleyovy tety velmi užíval. Zdroj: Ivo Mičkal, vcd.cz

Charleyova teta byla protkána báječnými hereckými výkony. Ovšem o nejlepší se zasloužil Petr Borovec. Mladičký a nadějný herec, který diváky překvapil v inscenaci Don Juan, opět získal srdce publika. Jeho podání postavy Lorda Fancourta Bebberleyho bylo báječné.

Bezstarostnost a lehkost, které propůjčil Borovec své postavě, vnesly do inscenace svěží nadhled. Svůj převlek za dámu v nejlepších letech si velmi užíval a nijak mu nevadilo, že je divákům pro smích. Ba naopak se snažil svým výkonem co nejvíce diváky rozesmát.

FOTO: Charleyova teta VČD
Zamilovaní a stydliví chlapci, Jan Musil a Ladislav Špiner.

Dalším velmi dobrým výkonem bylo ztvárnění postavy Charlese Wykehama. Toho zahrál Jan Musil a propůjčil postavě vše, co si zasloužila. Působil uvolněně a lehce stydlivého, milého a roztomilého chlapce ztvárnil velmi přesvědčivě. Bylo zřejmé, že mu postava musí být blízká. I Ladislav Špiner během večera ve své roli zamilovaného studenta Jacka Chasneyho zazářil. Postavě propůjčil svůj osobitý šarm i humor.

Kostýmy i scéna se zcela harmonicky doplňovaly. Celé představení v konečném důsledku působilo velmi harmonicky a hravě. Diváci si užili nejen dobré představení, ale po dlouhé době se mohli zasmát díky kvalitnímu humoru.

Charleyova teta, Východočeské divadlo Pardubice, autor: Brandon Thomas, režie: Milan Schejbal, hrají: Petr Borovec, Ladislav Špiner, Jan Musil, Martina Sikorová, Petra Tenorová, Petr Dohnal, Zdeněk Rumpík a další

Hodnocení: 100 %  

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..