Menu
TOPZINE.cz
Hudba

RECENZE: Alanis Morissette na Colours of Ostrava 2012 bojovala s ozvučením

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

15. 7. 2012

!Fotogalerie!Festival Colours of Ostrava přivítal v sobotu svého headlinera, tedy spíše headlinerku. Alanis Morissette na své šňůře navštívila i Českou republiku a zahrála své největší hity. Zároveň se ale s fanoušky ani nerozloučila.

Nutno podotknout, že to Alanis Morissette měla pěkně těžké. Však to šumělo i davem fanoušků, kteří si tuto Kanaďanku přišli poslechnout. Před ní totiž vystupovala písničkářka ZAZ, která svou pozitivní energií dokonce odehnala i mraky. S publikem neustále komunikovala, mluvila na něj i česky a svůj nádherný hlas, podobný až Edith Piaf, nechala pořádně znít celým areálem.

Alanis Morissette je kanadská zpěvačka a skladatelka. Proslavila se albem Jagged Little Pill s hity jako You Oughta Know nebo Ironic. Hned se zařadilo mezi dvacet nejprodávanějších desek. V mládí si prošla anorexií a bulimií, které nakonec porazila. Na svých koncertech běžně kromě zpěvu hraje na kytaru a harmoniku, ovládá ale i flétnu či klavír.

Alanis tak měla štěstí, že na její vystoupení už nepršelo, a tak o to více posluchačů přišlo k hlavní stagi. Zároveň ale pro ni bylo nesmírně těžké překonat tuto mladou extrovertní Francouzku a nakonec se jí to ani nepodařilo.

Modrá a růžová, to byly barvy Alanis. Foto: Martin Tejkal, TOPZINE.cz

Fanoušky nechala trochu nabudit tím, že kapela začala hrát bez ní. Až pak zničehonic přišla Alanis na stage, čímž vzbudila obrovský potlesk. Zpočátku po pódiu chodila jako nervózní tygr sem a tam, až dostala do rukou svoji kytaru a očividně se trochu zklidnila. Stát na místě, podupávat si nohama a pohazovat vlasy jí slušelo mnohem více.

Nejprve začala novějšími skladbami a zařadila třeba i nový singl Guardian, který by měl být součástí jejího osmého alba Havoc and Bright Lights, jež vyjde na konci srpna. Postupně ale hrála i všechny své největší hity, což publikum náležitě oceňovalo obřím potleskem. Poslechnout si Ironic, Everything nebo You Oughta Know si totiž přišlo nejvíce posluchačů na celém festivalu.

Ačkoliv se podle svých statusů na Facebooku Alanis zrovna potýká se zánětem hrtanu a podle slov fanoušků to občas znělo, jako by část písní jela z playbacku, snažila se o sto šest. Kromě toho měla problém s ozvučením, a tak její kouzelný hlas, kterým se tak proslavila, často přehlušila kapela kolem.

Nejlépe tak působily momenty, například v písničce Everything, kdy zněla pouze kytara a její hlas. Jak ale došlo na rockovější části a světla se přeladila na červenou, hned měla problém, aby jí vůbec bylo rozumět.

[youtube_660]MHGpG8k2ELs[/youtube_660]

Nakonec se s publikem rozloučila písní Thank U – sama totiž na závěr neřekla ani slovo a nezařadila po velkých ovacích ani přídavek. S publikem navíc celkově příliš nekomunikovala, maximálně se zeptala, jak se má, případně posluchačům trochu neupřímně vzkázala, že jsou krásní.

Přes toto chladné vystupování ale předvedla profesionální výkon, který by jen tak někdo s její nemocí neustál. Její kapela jí v tom navíc pomáhala. A tak když si na FB napsala nejlepší moment koncertu, bylo to: „Dlouhé povídání s kamarády z kapely, když show skončila. Moc je miluji.“ Bohužel to ale o něčem svědčí.

Alanis Morissette

14. července
Festival Colours of Ostrava 2012

+ výborně sestavený setlist s hlavními hity na závěr
+ profesionální výkon i přes nemoc

– špatné ozvučení
– (ne)komunikace s publikem

Hodnocení: 60 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Alanis Morissette na Colours of Ostrava 2012 bojovala s ozvučením