Menu
TOPZINE.cz
Hry na PC

RC modely a drony s kamerou: ideální dárek pro muže všech věkových kategorií

Komerční sdělení

Komerční sdělení

11. 10. 2017

RC model je sen každého malého kluka i velkého chlapa. A co si budeme povídat i ženy se na takové hračky rády podívají. Všichni chtějí závodit se skvělými auty na dálkové ovládání nebo létat s větrem o závod s hbitými vrtulníky, letadly nebo drony. Nabídka je dnes velmi široká a naštěstí už i poměrně cenově příznivá. Udělejte radost někomu blízkému a pořiďte mu nějaký kvalitní RC model třeba jako dárek. Rozhodně nešlápnete vedle.

Správný výběr RC modelů

Že jsou RC modely zábavou pro děti i dospělé je jasné. V široké nabídce ale může být někdy těžké se orientovat a zvlášť pro někoho, kdo dané problematice tolik nerozumí. Několik základních informací vám přinášíme i my v tomto článku.

Jak vybrat RC auto na dálkové ovládání?

Výběr RC auta na dálkové ovládání může patřit k těm složitějším, i když se to možná na první pohled nezdá. Je tolik modelů, provedení, funkcí i měřítek. Které je to správné? Než začnete vybírat, musíte se rozhodnout o několika faktorech. Pro koho auto kupujete? Pro dospělého nebo dítě? Bude jezdit doma nebo venku? Na silnici nebo v terénu?

Pro úplné začátečníky jsou vhodné modely aut Kyosho – série Mini-Z. Rozhodně ale nejsou vhodné na ježdění venku. Do terénu vybírejte raději větší vozidla typu on-road (silniční, truggy) nebo off-road (bugy, monster truck). On-road modely mají výborné jízdní vlastnosti na asfaltu i na betonové podlaze, štěrku či prašné cestě. Do lesa a na trávu vhodné příliš nejsou. Off-road auta už zvládnou větší terén. Jsou ideální zejména pro ty, kdo milují rychlou jízdu s pořádným auťákem. Ty nejkvalitnější modely je možné používat i na bikrosových tratích nebo ve skateparcích. RC auta na dálkové ovládání se prodávají se spalovacím motorem i elektromotorem.

Při výběru auta je velmi důležité i měřítko. Standardní a asi nejprodávanější typ především na silniční jízdu je měřítko 1/10. Měřítko 1/8 se využívá častěji na off-road modely. Pro opravdové nadšence jsou tu měřítka 1/5 a 1/6, která se většinou využívají na modely s průměrnou váhou kolem 15 kg, a to už je opravdu pořádné auto.

Jak vybrat dron s kamerou?

Dron je slangové označení bezpilotního letadla. Dnes je ale většina lidí vnímá jako vrtulové stroje, které se ovládají dálkovým zařízením, a díky cenové dostupnosti jsou přístupné takřka všem. Drony s kamerou neboli kvadrakoptéry dnes neslouží pouze pro zábavu, ale své uplatnění mají čím dál více i mezi profesionály při tvorbě fotografií a videí.

S dronem si lze užít spoustu zábavy, ale samotný nestačí k tvorbě snímků. Pro fotografy je tedy zapotřebí nejen samotný model, ale i kamera a stabilizace. Fotografovi stačí jednoduchá stabilizace, ale kameraman potřebuje dvou až tříosou stabilizaci. Tím se zaručí, že záběr nebude rozmazaný. Asi nikdo se nechce dívat na šmouhaté a roztřesené video. Pro stabilizaci kamery v několika osách se používá gimbal, který je součástí většiny dronů. Při výběru se soustřeďte především na kameru, zmíněnou stabilizaci a opomenout bychom neměli ani výdrž baterie.

Pokud vybíráte svůj první dron s kamerou, je nejlepší vybrat už hotové řešení, kde je dron, kamera i stabilizace v jednom. Ušetří vám to čas a zároveň s velkou pravděpodobností zajistí i lepší výsledek, pokud nemáte kamaráda, který už nějaký dron sestavil.

RC modely a drony vybírejte podle kvality

Při výběru RC modelů nebo dronů by prioritou měl být především kvalitní prodejce s dobrým jménem na trhu a nějakou historií. Své jméno v tomto segmentu má společnost Pecka Modelář s širokým výběrem RC aut na dálkové ovládání, RC vrtulníků, RC letadel, dronů i příslušenství. Samozřejmostí je poskytovaná záruka, poradenství i kamenné obchody. Nemusíte nakupovat ty nejdražší modely, ale rozhodně není ani rozumné snažit se ušetřit za každou cenu a nakupovat u neprověřených a nepoctivých prodejců.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RC modely a drony s kamerou: ideální dárek pro muže všech věkových kategorií