Queens of the Stone Age poodhalují nové album. Poslechněte si ukázky

Americká formace Queens Of The Stone Age, jejichž poslední studiový počin byl vydán před šesti lety, plánuje fanouškům letos v červnu nadělit nové album nazvané Like Clockwork. Krátké úryvky jsou již nyní k poslechu na stránkách kapely.

FOTO: Queens of the Stone Age
Queens of the Stone Age. Zdroj: Universal Music

Like Clockwork bude v pořadí šestou nahrávkou, která úspěšnou diskografii rozšíří a naváže tak na nejposlednější album Era Vulgaris. Pravděpodobně největší hvězdou, která na desce zazáří, bude Elton John, spoluúčast však potvrdili i Mark Lanegan z kapely Screaming Trees nebo Jake Shears z popové formace Scisson Sisters.

Kdo usedne za bicí?

Kapela zároveň momentálně řeší, koho během blížícího se turné obsadí na postu bubeníka. Zpočátku se spekulovalo o Daveu Grohlovi, bývalý člen Nirvany a současný leader Foo Fighters ale jakékoliv domněnky ohledně mimostudiové spolupráce s kapelou vyvrátil. Na jméno nového bubeníka si tak fanoušci budou muset ještě počkat.

Queens Of The Stone Age založil roku 1996 po rozpadu své první kapely Kyuss zpěvák a kytarista Josh Homme. Kapela patří k jedné z těch, která sklidila několik nominací na cenu Grammy (konkrétně 4), avšak na vítězství se jí nikdy dosáhnout nepodařilo.

Českému publiku se skupina poprvé představila v roce 2005 v pražském klubu Roxy. Letos, po dlouhých osmi letech, se kapela plánuje do Čech vrátit v rámci královéhradeckého festivalu Rock for People, kde vystupuje jako jeden z headlinerů.

Queens of the Stone Age poodhalují nové album. Poslechněte si ukázky
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*