Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Queens of the Stone Age poodhalují nové album. Poslechněte si ukázky

Redakce

Redakce

27. 3. 2013

Americká formace Queens Of The Stone Age, jejichž poslední studiový počin byl vydán před šesti lety, plánuje fanouškům letos v červnu nadělit nové album nazvané Like Clockwork. Krátké úryvky jsou již nyní k poslechu na stránkách kapely.

FOTO: Queens of the Stone Age

Queens of the Stone Age. Zdroj: Universal Music

Like Clockwork bude v pořadí šestou nahrávkou, která úspěšnou diskografii rozšíří a naváže tak na nejposlednější album Era Vulgaris. Pravděpodobně největší hvězdou, která na desce zazáří, bude Elton John, spoluúčast však potvrdili i Mark Lanegan z kapely Screaming Trees nebo Jake Shears z popové formace Scisson Sisters.

Kdo usedne za bicí?

Kapela zároveň momentálně řeší, koho během blížícího se turné obsadí na postu bubeníka. Zpočátku se spekulovalo o Daveu Grohlovi, bývalý člen Nirvany a současný leader Foo Fighters ale jakékoliv domněnky ohledně mimostudiové spolupráce s kapelou vyvrátil. Na jméno nového bubeníka si tak fanoušci budou muset ještě počkat.

Queens Of The Stone Age založil roku 1996 po rozpadu své první kapely Kyuss zpěvák a kytarista Josh Homme. Kapela patří k jedné z těch, která sklidila několik nominací na cenu Grammy (konkrétně 4), avšak na vítězství se jí nikdy dosáhnout nepodařilo.

Českému publiku se skupina poprvé představila v roce 2005 v pražském klubu Roxy. Letos, po dlouhých osmi letech, se kapela plánuje do Čech vrátit v rámci královéhradeckého festivalu Rock for People, kde vystupuje jako jeden z headlinerů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Queens of the Stone Age poodhalují nové album. Poslechněte si ukázky