Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People 2013 rozšiřuje progam. Přijedou britští Bloc Party

Adam Vrána

Adam Vrána

21. 3. 2013

Pořadatelé královéhradeckého festivalu Rock for People ohlásili další trojici zahraničních interpretů. Kromě izraelského producenta a DJ Borgorea nebo amerických rockerů The Gastlight Anthem se letos návštěvníci mohou těšit na britskou skupinu Bloc Party.

FOTO: Bloc Party

Bloc Party. Zdroj: Smart Communication

„Bloc Party nás před čtyřmi roky dostali nevídaným nasazením, komunikací s fanoušky a energií,“ vyjádřil se k jednomu z čerstvě potvrzených headlinerů ředitel festivalu Michal Thomes. „Dodnes tvrdíme, že jejich performance byla jedním z nejlepších zážitků, jaký náš festival mohl za celou svou historii návštěvníkům nabídnout.“

Čtveřici z londýnského East Endu v čele se zpěvákem Kele Okerekem přivezli pořadatelé Rock for People poprvé v roce 2009. Nedlouho poté si kapela dala od koncertování pauzu, během které se jednotliví členové věnovali sólovým projektům. Odmlku skupina přerušila až loni v létě, kdy ohlásila comeback a vydala v pořadí čtvrté album s názvem Four.

DJ z Izraele a rockeři ala Anberlin

Třicítku dosud potvrzených kapel a interpretů letos pořadatelé hodlají rozšířit o Tel Avivského DJ Borgorea, který je i navzdory poměrně krátké působnosti v dubstepové branži (2009 – současnost) mnohými směle přiřazován po bok dosud dominujících veličin, jakou je například jeden z loňských headlinerů festivalu Sonny John Moore alias Skrillex.

Příznivci rocku se zas kromě dříve potvrzených Queens of the Stone Age či Billy Talent dočkají i amerických The Gaslight Anthem, jejichž frontman a kytarista Brian Fallon svým projevem vzdáleně připomíná Stephena Christiana ze skupiny Anberlin.

Na festivalu rovněž vystoupí dříve avizovaní Parov Stelar Band, Thirty Seconds to Mars, Modestep nebo Klaxons. Z tuzemských zástupců se pak představí kapely Pražský výběr, Please the Trees, Kryštof nebo Sunshine.

Vstupenky jsou až do vyprodání limitované editace k dostání za 1.550 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People 2013 rozšiřuje progam. Přijedou britští Bloc Party