Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Punkový protest ve smokingu. Skladatel rozmlátil cello a housle

Redakce

Redakce

9. 11. 2012

FOTO: housleMladý německý skladatel vážné hudby Johannes Kreidler se minulý týden zachoval poměrně nečekaně. Záměrně rozsekal housle a basu přímo na pódiu před zraky diváků.

Johannes Kreidler tak učinil na protest proti blížícímu se spojení tamních rádiových souborů.  Svůj nesouhlas sdělil publiku velmi svérázně. Dvěma členům orchestru  vzal přímo na pódiu cello a housle. Následně je svázal k sobě a po delším monologu nástroje po vzoru legendárních rockerů The Who nebo The Clash rozsekal.

Čtěte také, kdo by chtěl zneškodnit Simona Cowella

Pódium opouštěl s vítězným úsměvem, pokrytý pilinami, v nichž se vyválel. Zanechal po sobě stovky letáků, které další protestující házeli z balkonu.

Ke sloučení Jihoněmeckého rozhlasového symfonického orchestru, s nímž Kreidler spolupracuje, s orchestrem ze Stuttgartu má dojít kvůli nedostatku financí. Plánované sloučení bylo oznámeno již v červnu a v souvislosti s ním se na německé scéně klasické hudby zvedla velká vlna nevole.

Kreidlerův čin byl tak v koncertním sále odměněn hlasitým potleskem. Samotný ředitel Kreidlerova orchestru, který seděl v první řadě, se však k němu nepřidal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Punkový protest ve smokingu. Skladatel rozmlátil cello a housle