Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Punkový protest ve smokingu. Skladatel rozmlátil cello a housle

Redakce

Redakce

9. 11. 2012

FOTO: housleMladý německý skladatel vážné hudby Johannes Kreidler se minulý týden zachoval poměrně nečekaně. Záměrně rozsekal housle a basu přímo na pódiu před zraky diváků.

play-sharp-fill

Johannes Kreidler tak učinil na protest proti blížícímu se spojení tamních rádiových souborů.  Svůj nesouhlas sdělil publiku velmi svérázně. Dvěma členům orchestru  vzal přímo na pódiu cello a housle. Následně je svázal k sobě a po delším monologu nástroje po vzoru legendárních rockerů The Who nebo The Clash rozsekal.

Čtěte také, kdo by chtěl zneškodnit Simona Cowella

Pódium opouštěl s vítězným úsměvem, pokrytý pilinami, v nichž se vyválel. Zanechal po sobě stovky letáků, které další protestující házeli z balkonu.

Ke sloučení Jihoněmeckého rozhlasového symfonického orchestru, s nímž Kreidler spolupracuje, s orchestrem ze Stuttgartu má dojít kvůli nedostatku financí. Plánované sloučení bylo oznámeno již v červnu a v souvislosti s ním se na německé scéně klasické hudby zvedla velká vlna nevole.

Kreidlerův čin byl tak v koncertním sále odměněn hlasitým potleskem. Samotný ředitel Kreidlerova orchestru, který seděl v první řadě, se však k němu nepřidal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Punkový protest ve smokingu. Skladatel rozmlátil cello a housle