Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Punk Rock: Divadlo Disk začne v dubnu zostra. Střelbou ve školách

Eva Síčová

Eva Síčová

9. 4. 2012

FOTO: Punk RockStudenti 3. ročníku činohry DAMU uvedou svou první absolventskou inscenaci. Hra s podtitulem Nechoď. Nesmíš. Umřeš. slibuje netradiční sociologickou noční můru.

FOTO: Punk Rock

Třeťáci se v Disku neuvedou žádnou klasikou, přesto se těšte na pořádné drama Zdroj: Divadlo Disk

Ve školách na celém světě stoupá násilí. Mnohdy situace vygraduje a studenti sahají po zbraních. Co je k tomu vede? Porucha osobnosti, šikana, společnost sama nebo něco jiného.

Vážení spolužáci, učitelé a rodiče!

1989 Montreal (Kanada), 1994 Aarhus (Dánsko), 1996 Dublane (Velká Británie),1996 San Diego (Spojené státy americké), 1997 Paducah (Spojené státy americké), 1999 Littleton (Spojené státy americké), 2002 Erfurt (Německo), 2002 Grundy (Spojené státy americké), 2007 Blacksburg (Spojené státy americké), 2008 Baton Rouge (Spojené státy americké), 2008 Kauhajoki (Finsko), 2009 Baku (Ázerbájdžán), 2009 Winnenden (Německo), 2010 Huntsville (Spojené státy americké), 2011 Rio de Janeiro (Brazílie), 2011 San Jose (Spojené státy americké), 2012 Chardon (Spojené státy americké).

Na sedmnácti místech se střílelo a umírali studenti různého věku, pohlaví i barvy pleti. V České republice se zatím žádný případ nestal, u našich sousedů v Německu ale ano.

Chcete vědět, proč se to stalo?

07:40, před výukou – Narcistní porucha osobnosti a disociální porucha osobnosti a sebedestrukce a agresivní porucha osobnosti a chorobná bájivost a emočně nestabilní porucha osobnosti a nihilista génius a automat jako osobnost.

Čtěte také: Jak vypadá konec světa podle damáků?

09:40, velká přestávka – Potřebu šikanovat nevyvolává jen nervozita a nesouznění, ale i příznivá situace ve skupině, kdy spolužáci tráví mnoho času společně a vytváří tak hlubší vztahy – ke zvládnutí své nejistoty či přežití nudného programu nutkavě vymýšlejí a rychle přitvrzují zábavu na úkor nejzranitelnějšího člena skupiny.

FOTO: Punk Rock

V Punk Rocku uvidíte vycházející hvězdičky jako Evu Josefíkovou nebo Karla Heřmánka mladšího

10:45, přestávka – Ten, který se snaží uškodit, dokazuje v podstatě jen to, že sám prohrál. Kdo vyvolává v ostatních nejistotu, dělá to jen pro to, aby si zvedl sebevědomí. Čím větší tlak, napětí, prázdnost či nudu šikanující pociťuje, tím více se jeho útoky brutalizují.

12:35, malá přestávka – Teorie obecného napětí rozděluje napětí na tři hlavní druhy: první vychází z neúspěchu při získávání pozitivně hodnocených cílů, druhý je důsledkem odmítnutí nebo odebrání dříve dosažených úspěchů, třetí vyvstává z vystavení studenta negativním stimulům.

FOTO: Punk Rock

Po Masakru v Paříži, že by další krvák?

13:25, malá přestávka – Typický pachatel se cítí sám a izolován. Je popisován jako vyzáblý, boubelatý nebo nemající maskulinní charakteristiky, jenž podporují respekt ve škole. Velmi slabě skóruje na dvou podstatných maskulinních indikátorech: exceluje spíše na akademické půdě než v atletických výkonech nebo pochází ze slabšího ekonomického prostředí.

Nepřehlédněte: Les v podání čtvrťáků v Disku

14:15, po výuce – Narcistní porucha osobnosti své společenství rozbije, možnost budoucnosti zkratuje, společnost utrpí šok. Má na tom ale lví podíl ona sama, a proto projevuje tomu, kdo ji destruoval, soucit.

Sociologická sonda. Co doktor, to muzikant. Co píseň, to diagnóza. Bolest.

Punk Rock

Divadlo Disk

Režie: Ivo Kristián Kubák

Hrají: Matěj Anděl, Michal Balcar, Aleš Bílík, Jordan Haj Hossein, Karel Heřmánek, Martin Hýča, Eva Josefíková, Filip Kaňkovský, Nikol Kouklová a další

Premiéra: úterý 3. dubna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Punk Rock: Divadlo Disk začne v dubnu zostra. Střelbou ve školách