Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Promiňte, právě vydávám nový singl, omluvila Imogen Heap své zpoždění na festivalu Pohoda 2011

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

9. 7. 2011

!Fotogalerie!V pátek 8. července druhým dnem pokračoval na trenčínském letišti letní festival Bažant Pohoda. Po úvodním čtvrtečním večeru se v pátek naplno rozběhl festivalový rytmus koncertů a doprovodného programu. Velkou pozornost na sebe před páteční půlnocí strhla britská písničkářka Imogen Heap.

Tokyo Ska Paradise Orchestra na festivalu Bažant Pohoda Foto:Peter Števčať Topzine.cz

Páteční program festivalu Bažant Pohoda začal už po desáté hodině dopoledne a návštěvníci rozhodně měli z čeho vybírat. Vedle obsáhlého hudebního programu byla v areálu možnost shlédnout divadelní představení a ukázky lidových tanců nebo se štětcem v ruce ukojit své umělecké touhy v Kreativní zóně.

Ke spokojenosti návštěvníků, ale samozřejmě i organizátorů, se festivalovému areálu vyhýbaly předpovídané bouřky, k večeru pouze krátce zapršelo, to bylo ovšem spíše ku prospěchu věci, protože na některých návštěvnících již začínala být vidět únava způsobená silným sluncem. Kropící vozy, které primárně sloužili k eliminaci nepříjemného prášení, našly využití i při kropení rozpálených fanoušků. Nutno říci, že řidiči si to zjevně užívali.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/sk-hudba-bazant-pohoda-2011-den2/]

Ředitel festivalu Michal Kaščák vyjádřil na tiskové konferenci spokojenost s dosavadním průběhem festivalu, který narušovaly jen drobné organizační potíže, způsobené například početným doprovodem slovenské premiérky Radičové, která se na Pohodu přijela podívat.

Vedro jako v Mexiku

Po rozjezdovém čtvrtku se v pátek již naplno rozběhl hudební programu festivalu. Vedle domácích kapel Billy Barman nebo Le Payaco se v odpoledních hodinách návštěvníkům Pohody představili mexičtí Molotov.

Řízná rocková kytara, kombinace dvou baskytar nebo neustálé střídání členů kapely za jednotlivými nástroji doslova rozohňovalo početné publikum, které se kolem pódia shromáždilo. Vzhledem k již tak vysokým teplotám měla asistenční služba co dělat, aby zajistila fanouškům dostatečný přísun tekutin. Takhle nějak to asi vypadá v Mexiku.

Čtěte také: Moby návštěvníky Pohoda potěšil osvědčenými hity

Japonskou podobu ska muziky na Pohodu přivezli Tokyo Ska Paradise Orchestra. Pro Japonce typicky aktivním způsobem na pódiu vytvářeli svižné rytmy ska, na něž si diváci s chutí zatancovali. Diváky se podařilo zaujmout i britskou kapelou Pulp, která se na hlavní stage postavila jako první z pátečních hvězd.

Působivá světelná show a promítací dialog s publikem byly hodně efektní, kapela Pulp ale nakonec asi nesplnila očekávání všech návštěvníků, přestože frontman Narcis Cocker sršel vtipem a na pódiu předváděl chvílemi dost neuvěřitelné pohybové kreace. Ne příliš chytlavá a místy snad i trochu překombinovaná hudba člověka příliš nepřesvědčila, aby na koncertě zůstal. V tu chvíli se zdálo být lepším řešením jít si zabrat slušné místo na vystoupení písničkářky Imogen Heap, jejíž koncert sliboval velkou diváckou návštěvu.

Promiňte, právě vydávám nový singl. Online

Tato Britka se sice neuvedla úplně nejlépe, když na naplánovanou tiskovou konferenci dorazila s půlhodinovým zpožděním, ale svou výřečností a ochotou odpovídat vše rychle vynahradila.

„Promiňte mi mé zpoždění, ale právě online vydávám svůj nový singl a nastaly jisté komplikace se zveřejněním,“ vysvětlila záhy a o několik minut později radostně uveřejnila svou novou skladbu na internetu skrze iPhone.

Imogen Heap na tiskové konferenci

Vystupování Imogen Heap na tiskové konferenci zcela jasně předznamenávalo průběh jejího nadcházejícího vystoupení. Písničkářka hýřila sebevědomím a vtipem a pomalu nepouštěla novináře ke slovu.

„Mám tady na festivalu poměrně dlouhý čas na hraní. Kdybych moc nemluvila, stihla bych zahrát i jedenáct písniček. Já ale budu mluvit hodně, takže jich stihnu tak sotva devět,“ smála se.

Jak řekla, tak se i stalo. Své písničky prokládala žoviální konverzací, jíž si získala kohokoliv, kdo by snad ještě nebyl dostatečně okouzlen jejím výkonem. Imogen Heap se na letošní Pohodě podařilo to, co se z různých důvodů nepovedlo například Regině Spector na loňských Colours of Ostrava, tedy převést svou hudebně vyspělou a nápaditou studiovou tvorbu na jeviště.

Chvílemi bych si možná i troufl říct, že její vystupování na pódiu je příliš teatrální, snad i afektované, že se chvílemi snaží sedět na několika židlích najednou, když během jedné sloky písničky vystřídá tři různé nástroje. Jakékoliv byť jen trochu negativní komentáře ale Imogen Heap sebrala závěrečným sólem na syntezátor, které odehrála jako ostřílený rocker. A ještě při tom měla na sobě blýskavý obleček á la Lady Gaga. Show, kterou Imogen Heap předvedla, byla jedním slovem neuvěřitelná.

Poté festival pokračoval vystoupením britských Lamb a v sobotu na návštěvníky festivalu čekají ještě hudební lahůdky jako Portishead nebo Magnetic Man. Kdybych si však měl vsadit, řekl bych, že vystoupení Imogen Heap bylo nejspíše předčasným vyvrcholením festivalu Bažant Pohoda 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Promiňte, právě vydávám nový singl, omluvila Imogen Heap své zpoždění na festivalu Pohoda 2011