Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Promiň, jsi ženatý! na DVD. Jak Steve Martin není ženatý s Goldie Hawn

Jiří Tichý

Jiří Tichý

28. 12. 2011

Zdá se, že veseloher není nikdy dost, a proto na DVD vychází usedlá komedie s šedovlasým Stevem Martinem a zlatovlasou Goldie Hawn v hlavních rolích.

Sice jen dělají, že jsou manželé, ale hádají se téměř opravdově. Zdroj: youtube.com

Film

Vraťme se zpět na počátek devadesátých let, kdy se dělilo Československo a v Hollywoodu letěly středostavovské komedie z amerických maloměst. Hlavním hrdinou mnoha z nich byl Steve Martin, jehož hlavním poznávacím znamením jsou šedé vlasy snad už od narození.

Goldie Jean Hawn má maďarsko-židovský původ a její druhý manžel, zpěvák a hudebník Bill Hudson, italsko-anglický. Díky tomu je její dcera, dnes neméně slavná herečka Kate Hudson, opravdu multinárodním člověkem.

Rovnocennou partnerkou mu je ve filmu Promiň, jsi ženatý! lehce hysterická Goldie Hawn, která se nedá v ničem zahanbit, dokonce lze s klidným svědomím konstatovat, že největší kus herecké práce odvedla právě ona.

Steve Martin je v romantických komediích jako doma. Například před dvěma lety se to Nějak komplikovalo…

Martin, mladý bostonský architekt, požádá svou přítelkyni o roku velmi originálním způsobem. Vzhledem ke svému povolání vymění snubní prstýnek za snubní dům omotaný velkou červenou mašlí. Pochopitelně je zdrcen, když mu přítelkyně hodí nabídku na hlavu. Možná může být ještě rád, že žádal pomocí něčeho, co mu nemůže prudkým hodem rozrazit čelo.

Zdrcený a rozpolcený Martin potká prolhanou servírku se zlatými vlasy a v rámci ozdravení svého psychického stavu s ní stráví noc a mimochodem se zmíní o prázdném domě v malebném americkém městečku. A co čert nechtěl, Goldie Hawn se mu tam nastěhuje a všem v okolí navypráví, že jsou manželé, dokonce i Martinovým rodičům.

Devadesátkové komedie se vyznačují usedlostí, nevýraznými osobnostmi a důrazem na rodinu a rodinné vztahy. Největší extravagancí, nejneprůměrnějším charakterem je tak ve filmu prolhaná servírka a komické situace sestávají z nepříjemných situací, kdy se musí nepravdy zvětšovat a všemožně podporovat, aby se neprovalily.

Prázdný dům s potrhanou mašlí přímo láká k využití

Nesmíme zapomenout ani na romantickou linku, bez které by si jistě nedovedli návštěvníci kina film představit. Žádné překvapení se nekoná a vše nakonec dopadne přesně tak, jak divák očekává už po první dvacetiminutovce.

Příjemně prosluněné, zelené maloměsto vyplňuje velkou část snímku, a kameraman tak neměl ani moc práce s kompozicí. Herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni, ale na Oscara to samozřejmě není. Největším záporem je tak zmíněná usedlost a nekonfliktnost, které z filmu dělají ne moc vtipnou romantickou jednohubku.

DVD

DVDčko chrání papírově plastový obal, který je v současnosti hojně užíván, protože nevypadá tak prázdně bez textových doplňků. Nic zvláštního ale není třeba. Stejně tak si vydavatelé počínali i uvnitř virtuálního světa. Na optickém disku kromě dvou jazykových verzí, jedné české a jedné anglické, obou tentokrát pouze ve verzi 2.0, nenajdeme v kolonce bonusy vůbec nic. Vlastně nenajdeme ani kolonku bonusy. Alespoň, že český dabing neurazí.

Promiň, jsi ženatý! (House sitter)

Komedie / Romantický
USA, 1992, 102 min

Režie: Frank Oz
Hrají: Steve Martin, Goldie Hawn, Dana Delany, Julie Harris, Donald Moffat, Peter MacNicol

Zvuk: český, anglický
Titulky: české
Bonusy: žádné

Hodnocení filmu: 3***
Hodnocení DVD: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Promiň, jsi ženatý! na DVD. Jak Steve Martin není ženatý s Goldie Hawn