Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Projekt 100 se v roce 2012 změní. Program se rozdělí po měsících

Začátek roku je už neúprosně za námi a stejně jako v předešlých letech je toto období spojeno s Projektem 100. Během šesti měsíců se můžete těšit na ty největší klasiky filmového průmyslu v tematických kategoriích.

FOTO: West Side story bude uveden při slavnostním zahájení, Zdroj: projekt100.cz

West Side story byl uveden při slavnostním zahájení, Zdroj: ofic. stránky

Půlroční maratón odstartoval 12. ledna v pražském kině Lucerna a jako první mohli návštěvníci zhlédnout legendární muzikál West Side Story z roku 1961. Projekt 100 přichází ve zcela nové podobě.

Leden: americká klasika, West Side Story

Březen: evropská klasika, Bohémský život

Květen: kultovní filmy 90. let, Trainspotting

Červenec: česká klasika, Sedmikrásky

Letošní ročník má být revoluční. Dojde ke kompletní změně stuktury celého Projektu 100. Ne najednou v lednu, ale každý měsíc bude uveden film spadající do tematické kategorie. Diváci se mohou těšit na největší pecky z evropské, americké a české klasiky a také na kultovní snímky 90. let. Tento model by měl určit podobu Projektu 100 i pro následující roky.

Od března do července se diváci budou moci seznámit s dílem Akiho Kaurismäkiho, současné finské filmové modly, raným dílem Dannyho Boyla nebo prvním barevným snímkem Věry Chytilové.

V květnu si na filmy ze sekce kultovní filmy 90. let můžete zajít i do letního kina, a vychutnat tak pravou festivalovou atmosféru. Červencová projekce bude spojena s retrospektivou českého filmu na Letní filmové škole.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Projekt 100 se v roce 2012 změní. Program se rozdělí po měsících