Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Program festivalu Pohoda 2010: Kultura, kam se podíváš a o 20% více záchranářů

Redakce

Redakce

30. 4. 2010

Letošní ročník festivalu Bažant Pohoda se opět ponese v multikulturním duchu. Vystoupí hudební celebrity, budou se promítat filmy, hrát divadlo a dokonce tančit balet. Třešničkou na dortu má být domácí Štátná filharmonia.

Festival Pohoda, Fotograf: Martin Peška

Festival Pohoda, Foto: Martin Peška, Topzine.cz

Bažant Pohoda je multikulturní slovenský festival, který má uspokojit i toho nejnáruživějšího milovníka umění. Bude se konat 8 až 10. července na letišti v Trenčíně.

Podle slov hlavního koordinátora Mária Gešvantnera se letošní ročník ponese především v duchu jazzu. Z New Yorku se přijedou předvést Out to lunch a z britských ostrovů trioVD, také experimentální Polar Bear a další.

Jazz ale nebude jedinou hudební silou. Představí se například současný hybatel britské indie scény Ian Brown. Dále podle slov organizátorů jedna z nejžádanějších britských kapel The xx, punkrocková legenda The Stranglers nebo královna funku Sharah Jones. Do rytmů diska zlatých 80’s nás přenese Scissor Sisters. Dále vystoupí Digitalism Dj set, DJ Zinc, Skrem, These New Puritans, Crystal Castles, Friendly Fires a spousta dalších.

Pro ty, kteří si rádi odpočinou u něčeho klidnějšího, jsou nachystané speciální odpočinkové zóny. Perličkou, na kterou jsou organizátoři právem hrdí, je Štátna filharmónia Košice, která si připravila hymny všech států, které budou na festivalu zastoupeny. Pokud budete mít chuť na trochu zeleniny, tak Vienna Vegetable Orchestra vystoupí s vlastnoručně vyrobenými nástroji – pochopitelně  ze zeleniny. Dále vystoupí například Sbor sv. Martina, slovenský komorní orchestr Bohdana Warlacha a další.

Devět stagí a zvýšená bezpečnost

Milovníci divadla si přijdou na své při představení pražského souboru fyzického tanečního divadla DOT504, které zahraje 100 Wounded Tears. Svoje představení předvede také divadlo P.A.T., divadlo Na tahu a další.

Na všechny tyto atrakce bude potřeba spousta místa, proto je letiště tím ideálním místem. Celkově bude mít festival devět scén; tradiční Bažant pohoda stage, taneční O2 stage, Tesco stage a další.

Otázkou, kterou si jistě všichni kladou, je bezpečnost.  Loňská tragédie prý organizátory straší dosud (reportáž si přečtěte zde). Proto zvolili nového dodavatele stanů a zároveň bude na místě až o 20% více záchranářů. Dále budou přítomni speciální modří andělé, kteří se budou starat o pohodu na festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Program festivalu Pohoda 2010: Kultura, kam se podíváš a o 20% více záchranářů